Безцінна ягода – журавлина

Надворі зима, а на ринках милують око рубінові намистини поліської ягоди – журавлини. Її споконвіків дуже цінували за поживні та цілющі властивості. Несли із собою в походах як оберіг мандрівники та воїни.

– Кожного року в області помирає тридцять колишніх воїнів, – розповідає голова Старовижівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Шух. – А скільки за десять років після війни! На Старовижівщині нині проживають шістдесят моїх побратимів, з них дев’ятнадцять інвалідів. Усі вони брали участь у військових операціях у 24 країнах світу: не тільки у Афганістані, а й у Єгипті, Камбоджі, Сирії, Югославії, Кореї, на Кубі тощо. Найдовшою видалась афганська війна – 9 років і 2 місяці. З неї не повернулись Микола Юхимук із Залюття, Володя Цалай із Смідина та Василь Коржан із Любохин.

Далі …

Я прихильник вашої газети і читаю різні рецепти. Тому вирішив вас попросити, щоб написали рецепт, як виготовляти медовуху. Кажуть, що корисно її вживати, тільки помірно

Далі …

Емілія Петрівна провела у холодній хаті чотири доби. Там зустріла своє 80-річчя. Сили старенької підтримував буханець хліба, який вона придбала. Як потрапила до хати-пустки, бабуся пояснити не змогла. Каже лише, що чогось злякалася.

Далі …

За переказами цю квітку знайшли біля хліва, у якому народився маленький Ісус Христос. Тому згодом і назвали її Христовою трояндою (а в народі її називають ще морозником).

Далі …

У зимових кормах мало мінеральних речовин, необхідних тваринам. Нестачу їх можна поповнити. Фахівці радять використовувати для годівлі хвою, у ній міститься багато каротину.

Далі …

У паспорті Антона Сергійовича Підлисецького, уродженця села Застав’я Корецького району, а нині мешканця Рівного, донедавна у паспорті був записаний лише рік народження – 1913-й. День та місяць не було вказано, оскільки, зважаючи на солідність віку, їх довгожитель уже не пам’ятав.

Далі …

У маленькій хатинці тулиться поштове відділення в селі Княже Сокальського району. Нема тут дорогих офісних меблів, шикарних ремонтів, зате є працьовиті веселі дівчата-листоноші, які приносять у кожну домівку пенсії, потрібні товари, періодичні видання, у тому числі і понад сто примірників «Вісника+К».

Далі …

Звільнити комин від сажі може лушпиння картоплі.

Далі …

Хочу поділитися з вами кількома рецептами, як позбутися неприємного запаху в холодильнику.

Далі …