Доярка отримує зарплату 350 гривень

Валентина Лещук із села Гірники Ратнівського району професію доярки отримала, так би мовити, у спадок. Мама корівкам усе життя присвятила, тож бігати до неньки на роботу Валя почала ще у школі. А в старших класах, під час канікул чи у вихідні, взагалі її підміняла. Каже, що хоч і важка ця робота, але до душі. Єдине непокоїть – невже скрізь праця доярки так мало вартує?

Шкільний фольклорний ансамбль відроджує народні традиції Школа в селі Нуйно – одна з найновіших і найсучасніших у Камінь-Каширському районі. Але її колектив, як і учнівський, так і педагогічний, живе не лише сучасним і майбутнім, а дбає і про збереження минулого, себто народних традицій, що для формування справжнього громадянина – не останній фактор. Гарним доказом цього [...]

Далі …

Мешканець одного з сіл Перечинського району, перебуваючи у нетверезому стані, затіяв з рідною сестрою сварку і вдарив її мотикою по голові. Так він «оддячив» за те, що прийшла подоїти корову. Оговтавшись, сестра повідомила про інцидент дільничному інспектору міліції. Ігор СЛАВИЧ, Закарпатська область

Далі …

У селі Самостріли, що в Корецькому районі на Рівненщині, на березневій недільній службі Божій у місцевому храмі зачитано поминальну грамотку, у якій лише одне ім’я – Володимир. Таким чином парафіяни при запалених свічках віддали шану світлій пам’яті свого земляка Володимира Липського. А підставою для поминок видатного українського вченого-флориста, ботаніка-географа, неперевершеного знавця гербарної справи і ботанічних садів стала 150-а річниця від дня його народження.

Далі …

Якось мій 7-річний племінник запитав: «А хто такі тьолочки?». Чесно кажучи, у мене очі на лоб полізли від такого запитання. «Де ти таке почув?». «Так Віталька говорить. Ти що не дивишся його по телевізору?» – тепер прийшла черга дивуватися малюку. Коли стала обговорювати цю тему із сестрою, вона лише розсміялася і спокійно сказала: «Фільм прикольний, [...]

Далі …

Хуана Жучок. У жінки з таким цікавим українським прізвищем оригінальне, «не наше», як люблять казати старі люди, ім’я. У Видраниці Ратнівського району майже всі знають незвичайну життєву історію односельчанки. А от коли доводиться брати якусь довідку в районі, чиновники, побачивши паспорт, просять розповісти, які дороги привели її з поселення Ункарнаціон колонії Фрам Кармен у поліське село. Хуана лише усміхається та починає згадувати.

Далі …

Чи маю я право (як співвласник ділянки дружини) брати участь у загальних зборах і вирішувати дачні питання (крім продажу ділянки або здачі її в оренду)?

Далі …

Поки міські діти бавляться за комп’ютером, я своїх у селі привчаю до роботи. Вони у мене ще школу не закінчили, але можуть і корову подоїти, і свиней погодувати, і вареників зі мною наліпити. Особливо вистачає роботи весною. Але, можливо, я зловживаю, і дітей не потрібно привчати до фізичної праці?

Далі …

Якось на вулиці Любешова мене перепинив знайомий поговорити про політичну ситуацію в країні. Згодом до нас долучився приятель знайомого, жвавий дідусь, який проходив повз. Ми якраз говорили про незавидне становище рідної мови, про наступ, який повели на неї за потурання нинішньої влади ворожим силам.

Далі …

Унікальну «одежину» для збірки віршів «Ротврот» письменників Юрія Завадського та Андрія Антоновського створили ковалі із села Товсте на Тернопіллі Василь і Михайло Гудими. Видання вони «закували» у сталеву палітурку з важкими завісами.

Далі …