Відомий український кінорежисер Олесь Санін і кобзар Тарас Компаніченко запросили шанувальників духовних пісень до мистецького діалогу в Художній музей у Луцьку. Доки митці готувались до виступу, завідувач музею Зоя Навроцька розповіла про давній український звичай – після Різдвяних свят сусіди обмінювались новинами, допивали наливки і ділились майбутніми планами.
Ще на початку Санін запропонував формат не концерту, а діалогу. Тому паузи між піснями заповнювались питаннями і відповідями. У кобзарсько-лірницькому репертуарі були українська барокова музика, козацькі пісні та псалми з Почаївського Богогласника XVII століття.
Слухачі не могли оминути теми кіно. І Санін розповів про роботу над новим фільмом «Поводир». Це фантастична історія сліпого бандуриста про пісню і свободу. Світ незрячої людини режисеру допомагає знімати ще один лучанин, оператор Сергій Михальчук.
Зацікавила інтелігенцію і вишукана панська вишиванка Олеся. Режисер зізнався, що якось у нього виникла ідея реконструювати вишиванки українських гетьманів. За п’ять років майстрині відтворили 27 гетьманських сорочок, кожну у двох екземплярах. Один «комплект» експонується в одному з музеїв, а інший став колекцією режисера. У Луцьку на посвятках Санін був у вишиванці Мазепи.
Митці зазначили, що грають не для слави, а щоб лікувати душу.
Микола КОМАРОВСЬКИЙ,
м. Луцьк
Фото автора
Comments: |