Росія сьогодні може відключити газ для України

Президент РФ Володимир Путін проведе нараду зі членами уряду, на якій буде обговорюватися питання обмеження поставок газу в Україну через неплатежі. Про це прес-секретар президента Дмитро Пєсков розповів газеті «Комерсант», коментуючи засідання щодо «екстраординарної ситуації" в економічній співпраці з Україною.

На запитання, чи вже ухвалено рішення про обмеження поставок, Пєсков відповів: «Якби було ухвалено, не потрібно було б проводити нараду», цитує «Комерсант» «Економічна правда» http://www.epravda.com.ua/news/2014/04/9/436974/.

За словами співрозмовників газети в уряді Росії, ще в понеділок на середу планувалася нарада щодо інтеграції Криму. Про те, що концепція була переглянута буквально за день, говорить і те, що глави «Газпрому» Олексія Міллера на нараді не буде, оскільки вдень у вівторок він відбув на давно заплановані переговори в Китай.

Джерело в уряді не виключає, що на нараді буде порушено питання про припинення поставок російського газу в Україну. Інший співрозмовник згоден, що така можливість існує, але «варіантів багато». Наприклад, поставки можуть бути припинені не одразу, «Газпрому» спочатку доручать розглянути питання про переведення «Нафтогазу України» на передоплату з 1 травня. У російської монополії є така можливість, оскільки «Нафтогаз» не погасив у строк платіж за березень, а його загальний борг зріс до $2,2 млрд. У «Газпромі» ситуацію не коментують.

Раніше голова українського Міненерго Юрій Продан заявив, що в умовах підвищення ціни на російський газ «виникає загроза припинення поставок газу в Україну й відповідна загроза припинення транзиту газу в Європу, бо можливості України підтримувати транзит не безмежні».

У Єврокомісії ж «розраховують, що Росія буде поважати свої зобов'язання як постачальника, а Україна – свої зобов'язання як транзитної країни».

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>