Життя забрала відьма-коханка

Ксенія прожила з Ярославом майже 16 років. Одружилися ще зовсім юними. Невдовзі після весілля і донечка в них народилася, Світланкою назвали. Більше дітей не заводили – не мали свого житла, важко було з роботою. Попри всі труднощі, Ксенія почувалася щасливою: коханий був з нею, а донечка росла здоровою. Пізніше зуміли і на власне помешкання настаратися – двокімнатну квартиру в місті придбали. Ярослав не з лінюхів був – поїздив по сезонах, доки грошенят потрібна сума назбиралася.

Причарувала хорошого сім’янина

А як вони його зі Світланкою чекали, визираючи в усі вікна, коли повертався із заробітків! Він заходив у хату неодмінно з квітами для дружини та якоюсь обновкою для донечки. Домівка тоді наливалася райським світлом, і щастю жінки, здавалося, не буде кінця. Тепер їхнє житло ніби проковтнула безкінечна ніч, а замість Ярослава у ньому лише його портрет на столі, пов’язаний траурною стрічкою…

Почалося все навесні. Два роки тому Ярослав, сказавши, що їздити по сезонах обридло, мовляв, усіх грошей все одно не заробиш, спробував знайти роботу в місті. Таке рішення чоловіка Ксенія сприйняла з радістю: справді, доки перебиватимуться міжсезонними зустрічами. Влаштувався інженером у житлово-комунальному господарстві. Зарплату мав невелику і робота не до душі, та вибору не було.

Останні півроку їхнього спільного життя Ксенія стала помічати, що з Ярославом щось коїться: ставав дратівливий, придирливий, міг ні з того ні з сього образити її, нагримати на доньку, яка вже починала дівувати, тому грубі батькові зауваження переживала дуже болюче. Думали, що причина такої його поведінки у малооплачуваній роботі. Тим більше, він сам якось сказав, що, мабуть, покине той комунгосп і подасться знову в Москву чи у Пітер.

– Та хіба робота тільки в комунгоспі є? – заспокоювала його. – У місті ж живемо, не в селі. Посидь трохи вдома, відпочинь, щось потім і знайдеться підходяще для тебе.

– Ніколи сидіти! – ще більше дратувався Ярослав. – Он, донька через два роки школу закінчить – далі вчити потрібно, а за що?

Й от у березні нагрянула несподівана розв’язка. Одного вечора Ксенія не дочекалася чоловіка. Не прийшов Ярослав додому і ночувати. Його мобільний телефон, на який кожні п’ять хвилин дзвонила, відповідав: абонент поза зоною досягнення. У розпачі Ксенія з донькою не знали, що робити – чи в міліцію телефонувати, чи в лікарню. Все ж вирішили зачекати до ранку. Може, у когось з колег день народження відзначають, зачепилися за рятівну думку, а чоловік хоч і не зловживає чаркою, та випити й повеселитися в компанії любить. У телефоні ж, очевидно, розрядився акумулятор. Та ранок, якого ледве дочекалася Ксенія, не стуливши очей, остаточно її добив: Ярославів «німий» телефон задзвонив і чужим, хоч і належав її чоловікові, голосом сказав, що більше до неї не повернеться, бо покохав іншу…

Виявляється, не робота мучила його, а інша жінка, з якою зійшовся у комунгоспі – в бухгалтерії працювала. Та ще й старшою на п’ять років була.

«Причарувала, стара лярва! – проклинала розлучницю Ксенія, коли мова заходила про це з приятельками. – Обпоїла якимсь зіллям, зараза, от він і ходив сам не свій, поки зовсім у своє відьомське лігво не переманила!» Не вірила, що він міг покохати старшу жінку із власної волі.

Що тільки не робила бідна жінка, аби повернути чоловіка в сім’ю, та все марно. Навіть поговорити з нею нормально не хотів, уникаючи зустрічей віч-на-віч та не відповідаючи на телефонні дзвінки. Сам потім кілька разів телефонував, правда, вимагаючи розлучення, а коли Ксенія починала говорити про їхнє спільне минуле, негайно кидав трубку. Розлучатися з Ярославом, яким би болючим не був його вчинок, Ксенія не хотіла, боролася до останнього, та врешті сил не стало, і в липні їхній шлюб було розірвано офіційно. Не бачила вона від того радості в очах уже колишнього чоловіка, і це додало її серцю додаткового болю: та комунгоспівська бухгалтерка таки справжня відьма-павучиха, у тенета якої втрапив її Ярослав.

Хотіла в нього на очах перерізати собі вени

Немов у воду дивилася Ксенія. Не минуло й місяця після розлучення, як містом облетіла шокуюча звістка: бухгалтерка зарізала свого співмешканця! Світ перевернувся в очах Ксенії, коли почула про це. Опритомніла на ліжку: над нею схилилася лікарка зі «швидкої», яку викликала Світланка. Нестерпно тягнуло до Ярослава – побачити в останній раз бодай мертвого. Добивалася, щоб видали їй тіло, аби похоронити. Ярославові батьки не дозволили – самі взялися хоронити. Забрали в село, де він народився й виріс, куди і Ксенію привіз юною нареченою. Їхала на похорон, згадуючи те все, і не могла вгамувати сліз. Люди в автобусі дивилися на вбраних в усе чорне жінку та дівчину, співчутливо й нишком гадаючи про причину їхньої жалоби.

Мати Ярославова, зустрівши Ксенію, таки не стрималася, щоб не дотнути колишній невістці, кусаючи від горя посинілі вуста:

– Не вберегла чоловіка, Оксеню!

Не гнівалася не неї, розуміла, бо сама була матір’ю. Що ж, винна, бо таки не вберегла…

Про події того трагічного вечора, коли бухгалтерка встромила ніж у живіт Ярославу, дізналася на суді. Правда, чи так воно було насправді, знає один Бог, бо ніхто тієї кривавої драми не бачив – доводилося слідству покладатися на свідчення самої підозрюваної. А вона клялась і божилася, що не хотіла вбивати Ярослава, буцімто все сталося випадково.

– Як же поясните цю випадковість? – запитав суддя.

– Ми посварилися, він хотів піти з дому, а я його не пускала…

– І вдарили через це ножем у живіт? – долучився до діалогу прокурор.

– Ні! –істерично закричала бухгалтерка. – Я ж кажу, що це сталося ненароком!

– Але ж ви погрожували йому ножем? – не вгавав прокурор.

– Я не йому погрожувала, а собі.

– Тобто?

– Він хотів мене покинути й повернутися до першої дружини. Я сказала, що якщо він це зробить, то я накладу на себе руки. «Ти цього не зробиш! – почав кричати, – бо любиш найбільше саму себе!» Тоді я побігла на кухню, схопила ножа, повернулася в кімнату й хотіла у нього на очах перерізати собі вени. Він кинувся до мене, став забирати ножа, я не віддавала… Борюкаючись, ми перечепилися об щось і впали. Ярослав зойкнув, і я побачила, що ніж стримить у його животі…

Суд визнав бухгалтерку винною у смерті свого співмешканця внаслідок необережності і позбавив її волі терміном на три роки. Засуджена з вироком не погодилась і подала апеляцію, але суд вищої інстанції залишив його в силі. Тепер вона шукає справедливості у Верховному суді…

Проте не тільки засуджена зосталася незадоволеною рішенням двох судів. Оспорювала покарання своєї суперниці і Ксенія, вважаючи його надто нікчемним за такий злочин.

– Та відьма пустила ману і на суддів, – каже невтішна у своєму горі жінка. – І я б не здивувалась, якби її взагалі визнали невинною…

Ігор СЛАВИЧ,

Вінницька область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>