Як на Новий рік долі поєднала «швидка»

Славко всівся за кермо новенької «Шкоди». Довго петляв засніженими вуличками вечірнього Львова й нарешті виїхав на трасу. Падав мокрий сніг з дощем, який одразу замерзав. Але думки про те, що їде у своє рідне місто та ще й до коханої дівчини, вселяли надію й додавали оптимізму. Спершу, звісно, загляне до батьків, а потім поїде до Лільки зустрічати Новий рік. З думкою про кохану серце оповило приємне тепло. Ліля дуже хороша дівчина: самостійна, багато досягла у житті. Цілком підходить йому за дружину. Ось уже два роки зустрічаються, тож пора, напевне, пропонувати руку й серце.

За цими приємними думками Славко ледь помітив у сніговій заметілі жіночу постать, що перебігала дорогу перед самісінькою машиною. «От дурепа, куди спішиш?» – подумав він і глянув у бокове скло. Помітив, що біля тротуару ця жінка впала і не поспішала вставати. Славко загальмував. Виходити з машини не хотілося, але й перехожих поруч не було. Не залишати ж невдаху саму на дорозі.

– Що ж ви так поспішаєте перед Новим роком? Давайте руку.

– Я не можу піднятися, дуже болить нога, – на Славка дивилися перелякані до смерті дівочі очі.

– Е, кепські ваші справи, – сказав Славко. – То що, у лікарню? Зателефонуйте до рідних, щоб не турбувалися, – порадив.

– Мені нікому дзвонити, от лише Васька, – сльози хлинули з очей.

«Ото влип», – думав Славко. Мало того, що цю дорослу плаксу треба везти у травмпункт, то в неї ще й син маленький вдома залишився – Васька. Але часу на роздуми не було, і він помчав до найближчої лікарні. У відділенні їм зовсім не зраділи. Ще б пак: на годиннику десята вечора, а тут поки рентген зроблять, ногу складуть та загіпсують, дивись, і Новий рік прогавиш.

Славко вийшов у коридор, щоб поговорити з Лількою. Тільки в трубці пролунав гудок, як вона сердито закричала:

– Може, взагалі приїдеш рівно в дванадцять? Я тут бігаю, стіл накриваю, а тебе ні слуху, ні духу!

– Розумієш, – спробував пояснити, – тут дівчина…

– Дівчина?! Звісно, дівчина! Бо де ж ще можна шльондрати так довго! З мене досить! – і вимкнула телефон.

Настрій геть зіпсувався. Славко повернувся у приймальне відділення.

– А ви хто потерпілій будете? – запитально глянула медсестра.

– Чоловік, – випалив і сам здивувався своїй дотепності.

– Чоловік? От і добре. Їдьте в аптеку і купіть своїй дружині милиці. Вони їй тепер згодяться надовго, – порекомендувала медсестра.

Оля мовчала, терпляче чекала рентгенівського знімка, а потім довірила ногу травматологу. «Ото вибігла по хліб», – розмірковувала. Не любила свят, вихідних. З того часу, як батьки загинули в автокатастрофі, дівчина замкнулася в собі, жила лише роботою і домом. Багато читала, плела бісером, виготовляла ляльки-мотанки, готувала цікаві стенди для малечі. Адже працювала в дитячому садочку вихователькою. Завідувачка її дуже цінувала, бо Оля могла затримуватися після роботи, когось підмінити. А вдома на неї чекав кіт Васька. Він цілий день скучав без господині, а коли Оля приходила додому, то задоволено нявкав і терся біля ніг.

…– От і все. Забирайте свою дружину і бережіть її, – слова травматолога повернули Олю до дійсності. Вона невміло сперлася на милиці і пошкандибала до виходу. Краєм ока помітила, що на годиннику 15 хвилин по одинадцятій. Назвала свою адресу, і Славко помчав вечірнім містом. Біля будинку загальмував, допоміг вийти Олі з машини.

– Хай Васька тобі вдома допомагає, бо ж на перших порах буде важко, – казав Славко, проводжаючи Олю до дверей квартири.

– Васька? – вперше за весь вечір усміхнулася. – Гаразд, він у мене надійний.

Вже відмикаючи двері, Оля просила в Славка вибачення за те, що зіпсувала йому вечір. Але Славко й слухати нічого не хотів, він помчав на проспект Соборності, де живе його кохана. Припаркував машину, глянув на вікно. О! Там навіть не світилося. Прожогом вибіг на третій поверх і щосили натиснув на дзвінок. Але дівчина не відчиняла.

– Ліль, відчини, я під твоїми дверима! – кричав у слухавку Славко.

– Ти, напевно, з глузду з’їхав. Дурепу знайшов? Я в компанії гарних молодих людей, і не турбуй мене. З Новим роком!

Славко намагався ще кілька разів зателефонувати Лілі, але виявилося, що «на даний момент абонент недосяжний». Сів у машину й тяжко опустив голову на кермо. «Ото Новий рік, зроду такого не було. Нащо ж ти бігла перед моєю машиною?» – подумав Славко про Олю. І раптом йому захотілося знову повернутися до неї. Але як же він зайде серед ночі, що скаже? «Залишу свій номер телефону, – вирішив, – а раптом я їй буду потрібен».

У вікнах світилося, і це додало Славкові впевненості. Оля відчинила двері і запросила увійти. В кімнаті працював телевізор, про Новий рік тут нагадували хіба що кілька ялинкових гіллячок, які стояли у дорогій кришталевій вазі. Славко шукав очима Ваську, але нікого, окрім дівчини, в кімнаті не було.

– Та ви проходьте, бачу, настрій у вас зовсім кепський. Я знаю, це все через мене. От послухайте, як Президент вітає українців, а я чайник поставлю, – тихо мовила Оля.

Вони просиділи до ранку. Оля вперше розповіла незнайомцеві про свою нелегку долю: у 18 залишилась круглою сиротою, сама здобувала вищу освіту, шукала роботу і вчилася жити без рідних. І окрім Васьки, у цілому світі в неї нікого немає. Коли Славко почув, що це кіт, обоє сміялися до сліз…

…З того часу минуло три роки. Оля стала хорошою дружиною для Славка. У них підростає однорічна красунечка Соломійка. Живуть у Львові і з нетерпінням чекають Нового року. Адже саме це свято допомогло їм знайти одне одного і покохати на все життя.

Тамара ПОЖАРЧУК

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>