Чому міську комунальну аптеку посуває районна?

Під загрозою виселення з орендованого приміщення на території Дубенської центральної райлікарні опинилося комунальне підприємство «Аптека» Дубенської міськради. З цією аптечною установою не підписує договір про оренду приміщення нинішній орендодавець – комунальний заклад «Дубенська центральна районна лікарня». Причина поки що офіційно не оприлюднюється. Але в кулуарах мова йде про поселення в тутешньому приміщенні новоствореної аптеки, що перебуває у комунальній власності району. Вона недавно почала свою діяльність.

У комунальній аптеці Дубенської міської ради

У комунальній аптеці Дубенської міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо так, то, за великим рахунком, нібито все залишається, як і було, комунальна установа змінює комунальну. Та й для громадян яка різниця, у чиїй власності аптека. Їм би лише якісні та дешеві ліки!

Зрештою, чутки чутками, здогади здогадами... Оцінімо ситуацію, що склалася, з вуст людей, які задіяні у ній.

Директор КП «Аптека» Дубенської міської ради Зінаїда Палій: «У цьому приміщенні аптека функціонує уже шістнадцятий рік поспіль. Створена вона була як міжлікарняна з додатковою можливістю виробляти та реалізовувати власні ліки. Сім років тому ця госпрозрахункова установа переоформилася у комунальну власність міста. На сьогодні аптека перебуває у підпорядкуванні Дубенської міської ради, а в райдержадміністрації орендує площі, які у 2011 році були передані їй міськрадою, у тому числі й площі аптеки, з умовою, що вони залишаться для виробничої діяльності цієї установи. З того часу, власне, почалися проблеми. Спочатку із січня 2012 року був укладений договір – замість довготривалого короткотривалий, на півроку. Потім він був продовжений до кінця року, а у листопаді 2012-го ми отримали листа про розірвання договорів оренди з вимогою залишити займані площі. Викликана мною комісія обласної адміністрації вирішила питання на користь аптеки, нас не чіпали три місяці. Тепер ми знову отримали лист про укладання угоди про оренду на шість місяців. Коли я заперечила і відмовилася підписувати цей документ, де передбачено пункт про виселення, то одразу отримала повідомлення про те, що нам буде припинено постачання електроенергії з 30 квітня. І це при тому, що у нас, по-перше, немає жодної комунальної заборгованості, а по-друге, аптека має запаси наркотичних, психотропних лікарських засобів, вакцини, і все треба зберігати у спеціальних, залежних від електроенергії засобах. Як на мене, це надзвичайне порушення роботи стратегічного об’єкта в медицині. Наразі аптека перебуває без електропостачання. Як буде далі? Надіємося на висновки комісії, яка знову перевіряла нас. Загалом до нашої діяльності та якості ліків ніхто за п’ятнадцять років не мав претензій. Проблема в одному – у площі, яку займає аптека, а це 227 квадратних метрів. Приміщення гарно облаштоване і таке, що відповідає всім нормам, ліцензіям та вимогам».

У свою чергу голова Дубенської районної ради Олександр Дехтярчук зазначив, що райрада не ухвалювала жодного рішення стосовно закриття чи переселення міської комунальної аптеки, більше того, не порушувала вимоги Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Районна влада намагається поліпшити якість аптечного обслуговування – це завдання якраз і покладається на комунальну аптеку району.

– Якщо нам вдасться розвинути новостворену аптеку, – наголосив Олександр Дехтярчук, – то це стане одним із досягнень району. На території наших 24 сільських рад працює 53 амбулаторії та ФАПи, а в аптечних установах, які їх обслуговують, різні орендарі (підприємці з Дубна, Рівного) з різною орендною платою. Тобто ми зіткнулися з тим, що все це треба впорядкувати. Є позитивний досвід в одному з районів області, де створено районну комунальну аптеку з відповідними філіями по селах. Цей досвід ми перейняли. А про те, що районне комунальне підприємство «Аптека» претендує на площі міського комунального підприємства «Аптека», немає жодних доказів... Я можу довести, що нині міське комунальне підприємство «Аптека» має найдорожчі ціни на ліки в місті та районі…

Щоб у цьому пересвідчитись, зайшов в аптечні кіоски обох комунальних аптек і поцікавився ціною на перший ліпший медикамент. Наприклад, на анальгін вітчизняного виробництва. У міській комунальній аптеці він коштував одну гривню тридцять п’ять копійок, в районній – рівно дві гривні. Отака реальність… А от який анальгін більш помічний від головного болю і для прийняття розумного рішення, це вже інша справа…

Сергій Новак,

Рівненська область

 

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>