Українське зерно у ціні на світових ринках

Попри рекордний урожай в Україні та світі попит і ціни на українське зерно на закордонних ринках залишаться стабільними. Про це в ефірі каналу БТБ заявив директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Віталій Саблук.

Він зазначив, що при очікуваних 57-58 млн тонн урожаю українські трейдери планують експортувати понад 50% зернових .

«Для продовольчого, фуражного зерна, для пшениці - традиційними ринками збуту є Північна Африка, Близький Схід. Зараз ми ведемо мову про те, як підняти нашу питому вагу на цих ринках. Якщо говорити про ячмінь – крім названих регіонів, слід мати на увазі ще й країни Перської затоки», - сказав Саблук.

«А фуражна група, зокрема кукурудза дуже активно пробивається в Азійський регіон, це перш за все Китай, Південна Корея, Японія. Бангладеш, Тайвань, Індонезія - також ми плануємо освоїти» - зазначив він і додав, що зараз Японія є найбільшим імпортером нашої кукурудзи (16 млн тонн) і українська тут складає дуже успішну конкуренцію американській.

«Ми прогнозуємо достатньо стабільну цінову ситуацію щодо продовольчої пшениці і ячменю. Фінансова криза минулих років плюс висока ціна на світовому ринку для багатьох небагатих країн приводила до того, що вони закривали свої продовольчі потреби, понижуючи класи зерна. У цьому році ціна більш доступна для них, тому для продовольчої пшениці ми прогнозуємо такий самий рівень ціни надалі», - сказав Саблук .

За даними Мінагрополітики, станом на початок серпня Україна проекспортувала майже 1,7 млн тонн ранніх зернових.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>