Україна громить Чорногорію і збільшує свої шанси на потрапляння на ЧС-2014

Чорногорія-Україна - 0:4

Голи: 0:1 - Гармаш (51), 0:2 - Коноплянка (77), 0:3 - Федецький (85), 0:4 - Безус (90+3).

Чорногорія: 1. Мл. Божовіч, 2. Павічевіч, 3. Баша, 5. Волков, 6. Кецоєвіч, 8. Йоветіч (14. Дам'яновіч, 43), 9. Вучініч, 15. Пековіч, 17. Зверотіч, 19. В. Божовіч (10. Делібашич, 62), 22. Касаліца (11. Бечірай, 75).

Україна: 12. П'ятов, 4. Тимощук, 7. Ярмоленко (16. Ковпак, 90+2), 8. Зозуля, 9. Гусєв, 10. Коноплянка, 14. Ротань (15. Безус, 90+1), 17. Федецький, 19. Гармаш (6. Кравченко, 69), 20. Ракицький, 22. Едмар.

Попередження: Волков (6), Павічевіч (39), Дам'яновіч (52) - Ротань (19), Федецький (45+2).

Вилучення: Волков (66), Павічевіч (79) - Зозуля (45+1).

Збірна України з рахунком 4:0 на виїзді перемогла лідера своєї відбіркової групи на Чемпіонат світу 2014 року. Матч, з одного боку, нагадав найкращі роки української збірної за часів Йожефа Сабо, а з іншого змусив добряче похилюватися. Особливо "спекотним" був перший тайм. Чорногорці навіть могли вийти вперед, але арбітр матчу не зарахував їхній, здається, чистий гол. А під завісу першої половини гри після провокації і симуляції гравця балканської команди Україна залишилася у меншості - з поля пішов Роман Зозуля. Але все з ніг на голову перевернулося після перерви. В дебюті другого тайму Денис Гармаш вдало зіграв на добиванні після дальнього пострілу Андрія Ярмоленка. Потім чорногорці дохитрувались, і суддя вирівняв склади команд. На цьому протистояння фактично і закінчилося. Українці ще тричі розписалися у воротах суперника. Подвоїв перевагу синьо-жовтих Євген Коноплянка, а голи красені вдалися лучанину Артему Федецькому та Роману Безусу. В проміжку між другим та третім взяттям воріт у Чорногорії відбулося ще одне вилучення.

Ця перемога дуже сильно наблизила Україну до виходу з групи навіть з першого місця. У команди Миколи Фоменка залишилося чотири матчі - дві домашні зустрічі з Польщею та Англією, а також двораундова "дуель" із Сан-Марино.

Наступні три матчі українці проведуть вдома з Сан-Марино (6 вересня), Англією (10 вересня), Польщею (10 жовтня) і завершать відбірковий груповий турнір у Сан-Марино (15 жовтня). Поразка у цьому двобої означатиме для "кадри" припинення боротьби за вихід із групи, адже Польща допустила осічку у поєдинку з Молдовою, завершивши його внічию 1:1.

Становище команд у групі: 1. Чорногорія - 14 очок (7 матчів), 2. Англія - 12 (6), 3. Україна - 11 (6), 4. Польща - 9 (6), 5. Молдова - 5 (7), 6. Сан-Марино - 0 (6).

Відео:watch?v=dD3FBicaAZ0.