Автомобіль для інваліда – як гуманітарна допомога

Мій чоловік був ліквідатором аварії на ЧАЕС, має першу категорію і статус інваліда війни другої групи. Група інвалідності у нього пов’язана із роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чи має він право на одержання пільгового авто як гуманітарної допомоги із-за кордону? Або якщо придбає сам: чи можна ввезти автомобіль в Україну без розмитнення?
Валентина Бондар, м. Любомль

Ваш чоловік має право на позачергове безоплатне забезпечення автомобілем, за наявності медичних показань для цього та відсутності у нього протипоказань до керування.
Найперший крок – стати на облік у Головне управління праці та соціального захисту населення. Щоб отримати автомобіль як гуманітарну допомогу, вам потрібно самим знайти автівку. Але зауважу, що Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України може визнавати гуманітарною допомогою легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більше як 8 років тому, з об’ємом двигуна не більше 1800 куб. см.
Слід зазначити, що органи праці та соціального захисту населення не здійснюють пошук автомобілів, а лише надають інвалідам допомогу в оформленні відповідних документів. Відповідно до пункту 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 р. (№ 999), передбачено, що автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту, як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.
Відповідно до закону передбачено, що після смерті інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким він користувався менше ніж 10 років, може бути переданий у власність одному з членів сім’ї інваліда за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення авто. Також автомобіль може залишитись у користуванні його сім’ї безоплатно, якщо в ній є інвалід, у таких випадках:
– мав підстави для забезпечення автомобілем на час смерті інваліда або протягом не більше 6 місяців з дня його смерті;
– проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його постійного проживання;
– не має іншого автомобіля.
Рубрику веде юрист
Олена Миколаївна СІДІМЯНЦЕВА

  •  
Comments:

2 коментарів до Автомобіль для інваліда – як гуманітарна допомога

  1. Доброго дня….. Чи можна оформити на инвалида авто 2004р. и обоэм 3.0 …. ну звичайно з доплатою))))

    • Ну там у тексті, мені здається, все вже написано. Об’єм двигуна обмежений. Доплата це вже ви про щось інше.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>