Народні таланти

 

Галина Міндер

Галина Міндер

Вислів «талановита людина – талановита в усьому» можна без перебільшення віднести і до Галини Міндер, жительки міста Ківерці. Щоб переконатися у цьому, варто потрапити до її помешкання. Найперше, що вражає, – це вироби з коріння. Але не менш цікаві й різноманітні картинки, розписані пляшки, етноприкраси. Дві кімнатки можна назвати музеєм у мініатюрі. Про справжній музей у власному будиночку пані Галина мріє і вірить, що її бажання обов’язково здійсниться.

Не дивно, що передусім виникає запитання, чи не передався такий дар до творчості у спадок від когось з рідних? Та пані Галина, посміхаючись (треба зауважити, що усмішка з її обличчя ніколи й не сходить), заперечує, що ніяких художників у їхній родині не було. А от любов до дерева, певно, перейшла від батька, столяра за фахом. Уже з раннього дитинства вона робила сувеніри, аплікації з гілочок, квіточок, травички. А згодом у лісі, куди ходила, як і усі діти, по гриби та ягоди (родом із поліського Старовижівського району на Волині), почала помічати вироби, які відкривалися їй у корінні чи стовбурах дерев. Тобто ця майстриня довершує те, що створила сама природа. Цю творчість художники називають коренепластикою. Виготовлені Галиною Міндер вази з коріння – це цілий неперевершений світ. Сказати, яка краща, – неможливо. Не дивно, що майстриня не може з жодною розлучитися. Бо якщо якісь інші власноруч зроблені вироби можна повторити, то ці – неповторні.

Диво-пляшки

Диво-пляшки

Пригадує, як побачила «Равлика». Біля хліва у селі росла береза, коріння якої розрослося аж на дорогу, де їздили фурою. І якось вона помітила, що той горбик, який виглядає із землі, нагадує равлика. Розкопала, видобула той корінь – і з нього насправді вийшов дуже гарний равлик.

Заготовки для майбутніх робіт вишукує у вільний час в лісі, але, як правило, вони їй самі ніби випадково потрапляють на очі. У деяких відразу бачить певну річ чи композицію, а інші чекають свого часу, аби з них щось гарне зробити. Дивлячись на цю вишукану коренепластику, можна лише уявити, скільки терпіння й натхнення треба мати, аби її створити.

Творча душа завжди у пошуку і на чомусь одному не зупиняється. Отож і пані Галина, працюючи над одним, в уяві бачить вже іншу річ. Тобто, на думку майстрині, будь-яка робота вдосконалює і відкриває нові здібності та обдарування. Так з’являються оригінальні картинки, де є і вишивка, і робота крючком, годинники, обрамлені у цікаві рамки, бра, різноманітні розфарбовані пляшки. А які чудові її прикраси, зроблені з кісточок абрикосів, персиків, ґудзиків, кольорових ниток! Зрозуміло, що такі етноречі вимагають й відповідного стилю. Тому вже давно виношує мрію про будиночок, де можна було б зробити музей із власних речей, є й такі, які годяться для музею «під небом». Окрім того, що має багато оригінальних своїх витворів, цікавиться й народними антикварними речами. Цілеспрямована, терпляча й трудолюбива – ця мініатюрна жіночка вірить, що її мрія обов’язково здійсниться. Просто ще не прийшла на це пора.

Бра з коріння

Бра з коріння

Окрім робіт для душі, треба ще й працювати над такими, з яких можна жити, хоча і тут теж не обійтися без творчих ідей і наполегливості. Тим більше, що пані Галина звикла до будь-якої роботи ставитися відповідально, а тому каже: «Хочеш зробити справу добре – роби сам». А загалом без роботи вона себе не уявляє – завжди чимось зайнята, нудьгувати їй ніколи. Навпаки – бракує часу, аби усе задумане втілити у прекрасні речі. Галина Міндер хоче навчитися гончарству і знає, що як тільки у неї з’явиться добротна майстерня, вона осилить і це ремесло. Спілкуючись з нею, починаєш розуміти, що є на світі такі люди, які не просто проживають життя, а живуть красиво й натхненно.

Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
Волинська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>