У тазику, де мила ноги, побачила немовля
Про 19-річну Катю Левченко у Соснівці від її односельців почув: “Перше дитя народила вдома, друге – дорогою до Дубна, а ось третю дитинку, мабуть, таки “довезе” до пологового”.
– Я розумію, – продовжує розповідати наймолодша соснівська мама, – що пологовий будинок на те й існує, щоб у ньому народжувати. Але інколи навіть оком не встигнеш моргнути, як вже надходить той час. Першого разу я навіть не злякалася – лягла спати, просинаюся, а болі у животі наростають і наростають. Зателефонували до Ольги Миколаївни – вона ніби на крилах примчала. Але про якесь транспортування до районного центру й мови не було – я вже почала народжувати. На щастя, все пройшло без ускладнень. Як результат – маю нині гарного синочка Ромчика. Точніше, вже два синочка. Другий у мене зветься Сергієм. І знаєте, на честь кого його назвали – на честь водія нашої амбулаторії, який віз мене до пологового. Дорогою він просив, щоби я дотерпіла ще якихось хвилин десять, а я взяла і не послухалася – розродилася прямо в амбулаторському “уазику”. Зрештою, що я могла вдіяти… Того дня я вже була у Дубні в жіночій консультації. До “строку” залишалося три тижні, та, напевно, автобус протряс мене добряче на нашій горе-дорозі. З’явилися болі, а я все думала – минеться. Викликала Ольгу Миколаївну, а вона каже: “Катю, ти ж ось-ось народжувати станеш. Давай-но мерщій до Дубна…” І хоч все було зроблено оперативно, буквально у передмісті у мене почалися пологи. Але Ольга Миколаївна (дай, Боже, їй здоров’я), котра супроводжувала мене до лікарні, впоралася сама. Ще й ніби жартома порадила: “Радій, Катю, мужика маєш. Назвеш його Сергієм, гарне ім’я”. І ми з чоловіком погодилися. Більше того, водія Сергія у куми запросили. А Ольга Миколаївна для нашого Сергійка, а заодно й Ромчика, уже як хресна бабуся. Як добре, що вона, така щира, людяна, доброзичлива, надійна, у нашому селі живе.
За метрів тридцять від Катерини Левченко по тій же вулиці Молодіжній мешкає сімейство Слободенюків. Господинею тут Марія Миколаївна. Врешті, не тільки господинею, але й повитухою для своєї доньки Оксани.
– Це було понад шість років тому, – розповідає Марія Миколаївна, – Оксана приїхала у гості з Тернополя. Якраз на свято Івана Богослова. Тільки-но зайшла до хати, як одразу вхопилася за живота. Поклала її на диван і бачу, що ось-ось родити буде. Куди дзвонити? Кого кликати? Вірите, одразу дещо розгубилася. Але потім “взяла” себе у руки, подумала: я ж п’ятеро дітей народила. Тим часом дочка справді почала родити. Вхопила я нового рушника – ним і сповила свого новонародженого внука. А далі ж треба пуповину перев’язати. Тільки чим? Мені здалося, що найліпше – шпагатом. Але якраз у цю мить до нашого дому прибула Ольга Миколаївна, а в неї – все необхідне для породіллі. Допомогла вона моїй Оксані, як належить. Була при ній також всю дорогу до пологового будинку. Та й зараз час від часу навідується.
Інша соснівська породілля свого імені попросила не називати. А ось те, що трапилося з нею, – факт. Одне слово, відчула молодиця, що настав час їй народжувати. А перед лікарнею, звісно ж, варто привести себе у порядок. Отож, нагріла води, налила у тазик, щоби ноги помити, і саме у цю мить відчула, що “води почали відходити”… А через хвилину і хлопчик плюхнувся у воду. Слава Богу, живий-здоровий… Жінка ж подібним чином вдруге у власному обійсті народила дитя.
Comments: |