Президент, міністр, депутат має підкорятися народу

Підпис відсутній

Підпис відсутній

Минулого четверга Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрічалася з представниками засобів масової інформації як кандидат в Президенти. Представлена нею програма “Новий шлях України починається” швидше нагадувала перші кроки, які вона робитиме як новообраний глава держави. Тому-то й на запитання: “Яким буде план Б, якщо ви не станете Президентом?”, вона відповіла: “Плану Б не буде, бо я вірю в перемогу, буде тільки план А...”

На розмову з Прем’єр-міністром з’їхалися не тільки журналісти зі всієї України, але й багато зарубіжних (до речі, жодна зустріч з Тимошенко не збирала такої великої кількості представників закордонних ЗМІ). Новий шлях України, зазначила Юлія Володимирівна, неможливий без кількох пріоритетів. Перший – поміняти радикально шлях розвитку країни, прибравши олігархію. І це побудова демократичної, солідарної, справедливої країни, яка буде невід’ємною частиною європейської спільноти.
– Другий пріоритет – інтегрований показник індексу людського розвитку. Сьогодні Україна на 85-му місці в світі за цим індексом. Я вважаю, що якщо по всіх 120 напрямках ми відпрацюємо предметні, чіткі й дієві кроки, то за 5 років увійдемо в тридцятку, – наголосила Прем’єр. – Третій пріоритет  – енергетична незалежність держави. Наступний – створення за 5 років найсучаснішої в Східній Європі системи медицини, науки і освіти. І останній, п’ятий, пріоритет – це те, що Україна обов’язково буде членом Європейського Союзу. Бо Україна була, є і залишається потужною європейською країною. І коли у нас, як у європейській країні, вже були університети і найкращі бібліотеки, в ключових країнах Європейського Союзу навіть близько про це не думали. Тому перше – ми будуємо Європу в Україні. Друге – ми крок за кроком рухаємося до інтеграції в Європейський Союз. Ми сформуємо всі необхідні передумови для створення зони вільної торгівлі між Україною і Європою. Для досягнення цих пріоритетів ми мусимо побудувати правильну систему влади в Україні, ми мусимо побудувати відповідальну владу, повністю впорядковану за функціями і призначенням кожної гілки влади. А відповідальна влада, порядок у ній, зміцнення всіх інституцій мусять починатися із прийняття нової Конституції України або внесення змін до неї. Для цього народ має визначити, яку він країну хоче бачити – президентсько-парламентську чи навпаки.
Тимошенко наголосила, що в країні має відбутися реформа судочинства, створення громадського телебачення і радіомовлення.
А кожен чиновник, міністр, президент, депутат зобов’язаний бути підконтрольним і відповідальним. Число депутатів Верховної Ради і  місцевих рад має бути вдвічі скороченим й обиратися за відкритими списками.
– Енергетична незалежність для нас була і залишається сутністю нашої свободи. І тому вугільна галузь і ставка на неї, переведення з використання газу на вугілля, на атомну енергетику, побудова власного ядерно-паливного циклу, і до 2012 року зведення заводу з виробництва власного ядерного палива – це наші з вами кроки, – зауважила кандидат в Президенти. – А шельф Чорного та Азовського морів, який мені вдалося відняти у олігархії і повернути людям, може розроблятися протягом 5 років і дати Україні повну енергетичну незалежність і самодостатність. Звільнення з 1 січня від податків усіх підприємств, які займаються виробництвом відновлювальних, альтернативних джерел енергії, за 5 років приведе Україну до того, що ми будемо мати в її балансі не менше 15% відновлювальних джерел енергії. Це той шлях, який покращить екологію України.
Створення сприятливого інвестиційного клімату в державі, податки, які мають залишатися на місцях, розвиток аграрного сектору, будівництво доступного житла через програму “Територія якісного життя” – про всі ці напрямки велася мова на зустрічі з Прем’єр-міністром. Були прямі  включення з регіонів України, Тимошенко відповідала на запитання журналістів. На одне із них – чи бачить вона Україну в НАТО,  відповіла: “Я – за входження до колективної системи безпеки. Але... Нині за вступ до НАТО – до 20% людей в Україні, тобто суспільство роздвоєне. Тому цю справу може вирішити тільки референдум”.
Марія ДУБУК,
м. Київ
Фото автора

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>