Першокласниця Саша любить «купатися» в снігу
Саша КОВАЛЬЧУК
“Мамо, можна я качатимусь в снігу?” – запитує симпатичне біляве дівча, коли прошу попозувати для фото. Швиденько скинувши одяг, Саша в одних трусиках вибігла на вулицю. За нею, кутаючись в тепле пальто, вийшла я.Сім’я Ковальчуків раніше жила у Єкатеринбурзі в Росії. Та так склались обставини, що змушені були переїхати до Криму. А згодом придбали оселю в селі Седлище Старовижівського району, поближче до батьків та сестри. Не сидять, склавши руки, – тримають господарку, обробляють город, вирощують полуницю.
Мама першокласниці Марія Іванівна з усмішкою спостерігає, як донька босоніж стрибає по снігу:
– Ми з дворічного віку її загартовуємо. Спочатку тато обливав холодною водою з ковшика, а згодом ціле відро на Сашу виливав. Звичайно, мало хто з батьків наважиться на це, але якщо чітко дотримуватись рекомендацій, то процедури зміцнюватимуть імунітет. Чоловік перший зацікавився народними методами лікування та загартовування організму, а згодом й нас цим заразив. Це вам здається, що холодно, але тіло за кілька хвилин (довше бути на морозі не рекомендується) отримує стільки енергії, що потім пашить, як вогонь. Організму корисні перепади температури.
Нині у цій сім’ї тріскучих холодів не боїться ніхто. Батько із сином купаються в ополонці, незважаючи на заметіль чи 30-градусний мороз, а мама успішно практикує голодування. Може 3-7 днів нічого не їсти, вживаючи лише рідину. Після цього організм очищується, покращується фізичне та моральне самопочуття.
Звернутись до нетрадиційних методів лікування жінку спонукало розчарування у традиційній медицині. У 26 років, після народження першої дитини, їй поставили страшний діагноз і направили в онкоклініку. Запропонували хірургічне втручання. Ще й досі пам’ятає слова іншої пацієнтки: “Що хочеш роби, але не погоджуйся на операцію”. На власний страх і ризик спробувала голодування та уринотерапію. Вже через тиждень побачила результат. А згодом і взагалі забула про болячки.
З тих пір минуло кілька років. Марія не хоче згадувати про жахливі думки, які приходили в голову, коли почула страшний діагноз. Дякувати Богу та власній силі волі, вона видужала і після цього народила сина й доньку.
– Мої діти мають схильність до захворювання ангіною. Це спадкове. Але я тільки бачу, що почервоніло горло, у школу не пускаю. Робимо обливання водою і полощемо горло настоянкою кореня аїру (лепехи). Ось такі ліки. Наступного дня все минає, – каже мама.
Саша радо розповідає про шкільні справи та про те, що однаково любить найтеплішу і найхолоднішу пори року. “Влітку можна купатися в ставку, а взимку – в снігу”, – розмірковує.
Руслана ТАТАРИН,
Волинська область
Фото автора