У мене троє неповнолітніх дітей, з чоловіком три роки тому розлучились. Я подала на аліменти, але він їх не сплачує. Мені держава платить на кожну дитину по 210 грн. Хочу запитати, якщо я вдруге вийшла заміж, змінила прізвище, то чи будуть платити ці гроші?
Людмила К.,
м. Рожище
Волинської області
Очевидно, у вашому листі мова йде про тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме (далі – тимчасова допомога).
Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менший 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку, тимчасова допомога призначається у розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму.
Виплата тимчасової допомоги припиниться, якщо: 1) встановлено місце проживання особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду; 2) виявлено обставини, що свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину; 3) досягнення дитиною 18-річного віку; 4) виконання у повному обсязі зобов’язань одного з батьків щодо сплати аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон; 5) влаштування дитини до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання; 6) скасування або визнання усиновлення недійсним; 7) усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька); 8) відмови від стягнення аліментів; 9) добровільного виконання рішення суду особою, яка зобов’язана сплачувати аліменти; 10) скасування в установленому законодавством порядку рішення суду щодо стягнення аліментів; 11) смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога; 12) смерті одного з батьків, зобов’язаного сплачувати аліменти, або визнання його в установленому порядку безвісти зниклим чи оголошення померлим; 13) позбавлення в установленому порядку одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав; 14) відібрання дитини від одного з батьків, який утримує дитину, без позбавлення батьківських прав; 15) встановлення над дитиною опіки чи піклування. Про виникнення зазначених у цьому пункті обставин одержувач зобов’язаний повідомити у десятиденний строк орган праці та соціального захисту населення. Виплата тимчасової допомоги припиняється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому виникла одна із зазначених обставин.
Таким чином, лише реєстрація нового шлюбу та зміна прізвища матері дітей, без настання зазначених вище обставин, не є підставою для припинення виплати тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
Comments: |