Чи мають частку діти, якщо батьки ділять майно?

Мені 49 років, маю 5 дітей. Чоловік не працює, п’яниця. Отже, я, чоловік, п’ять моїх дітей, двоє з яких неповнолітні, невістка, зять і два внуки проживаємо за однією адресою (в одній хаті). Напишіть, будь ласка, у випадку розлучення з чоловіком будинок ділиться на половину, чи якась частка випадає і на дітей?
Тетяна О.,
Сарненський район Рівненської області

Насамперед слід зазначити, що дружина і чоловік можуть поділити спільне майно, незалежно від розірвання шлюбу. Поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами, встановленими статтями 69-72 Сімейного кодексу України та ст. 372 Цивільного кодексу України.
За загальним правилом, у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Разом з тим, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, які мають істотне значення, зокрема якщо один з них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї. За рішенням суду частка майна дружини (чоловіка) може бути збільшена, якщо з нею (ним) проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Таким чином, якщо Ваш чоловік зловживає алкоголем, не дбає про матеріальне забезпечення сім’ї, а діти проживатимуть з Вами, Ви можете претендувати на збільшену частку у спільному майні. Однак кому із Вас залишиться будинок і в якій частці, буде залежати ще й від загального обсягу спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, від джерела і часу його придбання. Тобто, якщо Ви з чоловіком спільно нажили за час шлюбу, крім будинку, наприклад, земельні ділянки, насадження на них, худобу, транспортні засоби, грошові кошти тощо, усе це враховуватиметься при поділі майна подружжя. Якщо ж, наприклад, будинок ще до шлюбу належав чоловікові чи дружині, він залишається власністю того з подружжя, кому й належав до шлюбу.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>