Підкажіть, будь ласка, яким законом передбачено захист лікарської таємниці та яка відповідальність медпрацівників за її розголошення?
Катерина, м. Луцьк
Дійсно, не кожен пацієнт, довірившись лікарю, захоче, щоб про його хворобу знали зна-йомі, колеги та будь-хто інший. Збереження лікарської таємниці передбачене Законом України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” вiд 19.11.1992 року, зокрема статтями 39, 40. Так, пацієнт має право на збереження таємниці про стан свого здоров’я, факт звернення по медичну допомогу, про діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.
Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження та його результати, інтимний і сімейний бік життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, у навчальному процесі, науково-дослідній роботі, у тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.
У свою чергу, за незаконне розголошення лікарської таємниці Кримінальний кодекс України (стаття 145) передбачає відповідальність у вигляді: штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн) або громадських робіт на строк до двохсот сорока годин, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяль-ністю на строк до трьох років, або виправних робіт на строк до двох років.
Comments: |