Міська рада не дає ділянку під церкву

Днями митрополит Луцький та Волинський Ніфонт був вперше на сесії міської ради. Мета? Достукатися до сердець депутатів, щоб змилостивилися над православними Луцька, які ще у 2001 році зареєстрували Свято-Благовіщенську релігійну громаду  УПЦ з метою будівництва храму на вулиці Конякіна. Однак пройшло аж вісім років, та землі для церкви так і немає. Віруючі моляться в орендованому адмінприміщенні шовкового комбінату. І знову міська рада рішення «пригальмувала», зіславшись на те, що потрібно створити комісію і «питання вивчити».– Чомусь влада наголошує, що між віруючими УПЦ та Київського патріархату є конфлікт, – наголосив днями на прес-конференції владика Ніфонт. – Бо нібито ми сваримося з братами Київського патріархату за землю, на яку ми претендуємо (бо й вони мають намір її отримати). Та це неправда. Ніхто ні з ким не свариться. І на цю землю претендує лише Благовіщенська громада. Схоже, що самі ж депутати переводять це питання у по-літичну площину, керуючись власними амбіціями. А не треба ж забувати, що ті люди, котрі моляться у будь-якій з церков, живуть і у спільній державі. Для чого їх ділити? І чим більше буде храмів, тим краще. Як на мене, то їх потрібно будувати у кожному кварталі Луцька, незалежно від того, якого вони патріархату. От біля Покровського храму є Свято-Хресто-Воздвиженська церква. Недалеко – кірха і костел. І ніхто ні з ким не ворогує. Крім того, зауважу, що там, де ми беремо землю під будівництво храмів, обов’язково їх  споруджуємо. Тобто це не є тільки захоплення землі. Наприклад, у Теремно храм будемо освячувати, в ра-йоні ДПЗ вже є, на Дубенській споруджуємо, як і в районі Вишкова та на вулиці Соборності. І не для Москви, як дехто каже, будуємо церкви, а для людей.
– Містобудівне обгрунтування не змінювало свого призначення, – додав протоієрей Володимир Літвінчук, настоятель Свято-Благовіщенського храму. – І в генеральному плані в парку дійсно позначено храм. От тільки коли ж ми на його будівництво отримаємо дозвіл?
Допоки влада «працює в комісії», сотні людей і надалі моляться у пристосованому приміщенні. Можливо, коли вкотре заслуховуватиметься це питання на сесії, громаді цікаво буде дізнатися, як поіменно голосують депутати, за котрих вони віддавали свої голоси на виборах. І члени яких фракцій проти вирішення цього питання…
Марія ДУБУК,
м. Луцьк

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>