– Хоча нам потрібно більше споживати тих сільгосппродуктів, які розводять в нашому краї. Тому акцент буду робити на помідори, огірки, перець, – розповідає молодий експериментатор.
А допоки він визначається, в якому селі поселитися, у своїй міській квартирі вирощує багато вазонів. В одному з них – ананас. Посадив Микола його два роки тому.
– Між листям-чубчиком дозрілого плоду я знайшов корінці. Просушив їх, підготував грунт і висадив в землю у горщику. Зверху прикрив його банкою, і, на диво, вони проросли, – каже рівнянин. – От тепер з дружиною доглядаємо його. Поливаємо раз у два тижні, бо це сухостійка рослина, дуже теплолюбива. До речі, дехто вважає, що плід ананаса виростає із землі, як буряк. Це неправда. Серед листя спочатку з’являється квітка, а вже з неї утворюється плід. У природних умовах врожай збирають через 15 місяців. У кімнатних, думаємо, через два роки ласуватимемо екзотикою. Тим більше, що рослина дуже добре росте.
Хвилює молодого господаря і якість води, яка здебільшого з труб витікає ржава. Наприклад, він її очищує цеолітом, який привозять знайомі із Закарпаття. В ньому є майже вся таблиця Мендєлєєва і такі необхідні живим організмам елементи як цинк, фосфор, мідь, селен, барій, ніобій, магній тощо. Цеоліт використовують як добавку при годівлі тварин, риб.
– Хоча дехто вважає, що воду очищає й бурштин, яким Рівненщина славиться. Стверджують, що ця вода помічна тим, у кого проблеми з щитовидною залозою, – каже Микола.
Марія ДУБУК,
м. Рівне
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО
Comments: |