Ви, напевно, будете сміятися, читаючи цей лист, хоча для мене це велика проблема. Чоловік хропе так, що я абсолютно не можу спати. Штурхаю його цілу ніч, але десять хвилин спокою – і знову починаються ці ненависні рулади. Що ж робити, не підкажете?
Аліна,
м. Камінь-Каширський Волинської області
Сміятися не будемо, бо людина, яка хропе, пошкоджує нервові закінчення гортані, в результаті чого її м’язи слабшають, і це призводить до короткочасної зупинки дихання. Усе це порушує якість сну, а звідси і безсоння, і вранішня втома. Крім того, хронічний храп може спровокувати розвиток гіпертонії і серцево-судинних захворювань.
Але деякі поради та рекомендації, можливо, стануть в пригоді:
- Намагайтеся спати на боку. Для тих, кому це важко, до спинки нічної сорочки чи піжами можна підшити кишеню, а у неї класти тенісний м’ячик. Таким чином можна позбутися від храпу, який з’являється, коли людина спить на спині.
- Змазуйте слизову носа свіжовитисненим соком алое чи агави.
- Перед сном можна випивати склянку свіжого капустяного соку з медом (1 ст. л.). Курс лікування – місяць, і хропіння зникне.
- Щоб позбутися такої неприємності, тричі у день за годину до їди можна з’їдати одну печену морквину.
- За 4 години до сну закапувати у ніс по кілька крапель обліпихової олії. Позитивний результат буде через 2-3 тижні.
- Можна змішати по 1 ст. л. квіток календули та дубової кори. Залити усе це 0,5 л окропу, настояти дві години і після кожного прийому їжі, а також перед сном, полоскати цим відваром гортань.
Солодких снів!
Comments: |