Хата Миколи Ч., що в селі Лобна Любешівського району, загорілася 22 жовтня в обідню пору. Господар з дружиною були на полі: чи то садили часник, чи збирали буряки. Трирічного Миколку та однорічну Надійку покинули вдома. Самих. А хату замкнули…
Сусіди та односельчани, котрі прибігли гасити пожежу, до середини проникнути не змогли. Спочатку подумали, що якщо двері замкнуті зовні, то у хаті нікого нема, й стали лити відрами воду на дерев’яні стіни. “А діти їхні де?! – крикнув хтось тривожно. – Невже господарі взяли із собою на поле?” Вибили двері, і Миколин кум спробував зайти, та звідти війнуло вогнем, і він повернув назад…
Минали дорогоцінні хвилини, аж ось з поля прибіг і господар. З його поведінки стало зрозуміло, що діти в хаті. Він кинувся на порятунок, але не через двері, де вирувало полум’я, а крізь вікно, і виніс непритомну дівчинку, хлопчика ж дістав із заповненої димом кімнати кум…
Вони не стали чекати, доки приїде викликана з райцентру (близько 20 кілометрів) “швидка”, а бусом, що нагодився, повезли діток назустріч. Приблизно на півдорозі передали потерпілих медикам зі “швидкої”, і їх доставили в приймальне відділення районної лікарні. Чому не в реанімаційне? Зі слів головного лікаря Любешівської ЦРЛ Богдана Іваніва, бо діти були вже неживі, а якщо й живі, то, можливо, перебували в агонічному стані. Та все-таки черговий лікар-анестезіолог намагався реанімувати обох, але безрезультатно.
Того ж дня було проведено й судово-медичну експертизу тіл загиблих. І хоча на момент, коли готувався цей матеріал, її офіційного висновку ще не бачили, з певних джерел стало відомо, що в довідці про смерть, виданій для поховання, записано “отруєння димом та чадним газом”.
Що ж стало причиною цієї страшної трагедії? Розповідає начальник сектору наглядово-профілактичної діяльності Любешівського районного відділу пожежної безпеки Сергій Свищук:
– Сигнал про пожежу ми отримали близько першої години дня, і пожежний автомобіль одразу виїхав на місце. Коли приїхали, люди гасили вогонь самотужки, дітей винесли з хати й повезли в лікарню. Після того, як загасили, стали з’ясовувати причину та обставини пожежі. Хата дерев’яна, невеличка, має всього дві кімнати: житлову і кухню. Діти бавилися в житловій, а вогонь спалахнув на кухні. Від чого, поки що важко сказати. Газової плити в приміщенні не було, піч – холодна, отже, в ній не палилося. Можливо, від електророзетки, до якої був підключений холодильник, а може, ще чогось, пов’язаного з електрикою. Пізніше, після лабораторних аналізів зразків, думаю, це буде встановлено. З кухні вогонь став поширюватися далі, і старший хлопчик, очевидно, рятуючись, зачинив двері в кімнату, але від високої температури дверне скло тріснуло, дим зайшов й туди, і діти задихнулися…
– Отже, найвірогідніші дві причини: або електрозамикання, або дитячі пустощі з вогнем? А зумисний підпал?
– Ні, підпалу не було: хата зачинена на ключ, а горіла зсередини.
Не знайшли криміналу в цьому випадку і правоохоронні органи, тож всі крапки над “і” у справі поставлять пожежники. Втім, легше від того навряд чи кому буде, особливо родичам малюків. Щодо подружжя, яке доля так жорстоко і жахливо покарала за батьківський недогляд, то дружина набагато молодша за чоловіка, і спільною в них була одна донечка, а мешкали вони разом близько двох років.
Ігор Славич,
Волинська область
Comments: |