Усе про аліменти

Продовження.
Поч. у № 40

У яких випадках і кому призначається державна допомога при ухиленні від сплати аліментів?
Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років у разі коли: батько ухиляється від сплати аліментів або у боржника немає коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення, невідоме місце проживання батька або він перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі.
Тимчасова допомога призначається в розмірі 30 відсотків прожиткового    мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Якщо розмір аліментів,  визначений судом у твердій грошовій сумі, менший від 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку, тимчасова  допомога призначається в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Так, наприклад, з 01.10.2007 р. прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років був встановлений у розмірі 470 грн, 30 % від цієї суми становить 141 грн. Якщо розмір аліментів встановлений судом 50 грн, то розмір державної допомоги буде становити 91 грн (141 грн – 50 грн).
Державна допомога призначається і виплачується за місцем проживання (перебування) одного з  батьків,  який  утримує  дитину (одержувач),  управлінням  праці  та  соціального захисту населення. У разі зміни  місця проживання (перебування) одержувача виплата такої допомоги  продовжується органом праці та соціального захисту населення за   новим місцем проживання (перебування) з місяця звернення одержувача.
Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової  допомоги приймається органом праці та соціального захисту населення   протягом десяти календарних днів після надходження усіх необхідних документів. Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців. Для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, що можуть бути підставою для продовження виплати допомоги.
Чи може бути збільшено або зменшено розмір аліментів?
Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.
Так, наприклад, якщо батько дитини, на яку платить аліменти, серйозно захворів та немає матеріальних доходів, він може звернутись до суду із заявою про зменшення розміру аліментів.
Які документи подаються для призначення державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів?
Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу праці та  соціального захисту населення за місцем проживання:
- заяву за формою, затвердженою Мінпраці:
- копію свідоцтва про народження дитини;
- довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача;
- рішення суду (виконавчий  лист) про стягнення з одного з батьків  аліментів на дитину;
- довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю  звернення;
У випадках, коли розмір аліментів, визначений судом у твердій  грошовій сумі, менший від встановленого мінімального розміру аліментів на одну дитину, подається довідка про розмір аліментів.
Далі буде

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>