У Києві проходив попереджувальний страйк фермерів та землевласників. До нього приєдналися майже 40 селян з Іваничівського та Горохівського районів Волині. Серед них був і Валерій Димковський, заступник голови асоціації фермерів та землевласників Волині. Він сам фермерує і обробляє 50 гектарів землі в Іваничівському районі.
– Це був попереджувальний страйк, де зібралося до чотирьох тисяч селян зі всієї України, – розповів Валерій Антонович. – Ми побували біля Кабміну та Верховної ради. Наші вимоги – це врегулювання закупівельних цін на зерно, щоб фуражне коштувало не менше 1250 гривень за тонну, а продовольче – 1500. Сьогодні його загальна собівартість 1100 гривень. В країні прогнозується небачений врожай. Селяни насторожені, адже як тільки збільшуються врожаї – зменшуються ціни на вирощену продукцію. Тобто виходить: чим краще для держави, тим гірше для виробника. Водночас ми вимагали врегулювання закупівельної ціни на молоко, яка в деяких селах уже сягнула 80 копійок за літр. Ще ми хотіли б єдиного сільгоспподатку на землю, а також, щоб прийняли низку законопроектів щодо розвитку сільського господарства в Україні, які “маринуються” у Верховній раді.
– А чи є надія, що ваші вимоги будуть виконані?
– Частково. Принаймні ми знайшли порозуміння. У Кабміні пообіцяли, що на молоко будуть дотації держави. Вирішуватимуться й інші питання. Якщо ж зрушень не буде, наступного разу кожен, хто був на попереджувальному страйку, привезе із собою ще по 10 тисяч людей. Адже лише на Волині нараховується 260 тисяч одноосібників та 840 фермерів. А візьміть по всій Україні? Це велика сила. На страйку в Києві лунали навіть заклики… спалити вирощений врожай, якщо держава, уряд і Верховна рада не почують селян.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Comments: |