Малюнки відомого художника повернулися у Рівне

Виставка у мистецькій галереї “Зуза” байдужим не залишає нікого

Виставка у мистецькій галереї “Зуза” байдужим не залишає нікого

Це стало можливим завдяки відомому художнику Георгієві Косміаді та його учням, які створили галерею міських образків, починаючи із початку ХХ століття. Наразі історична справедливість восторжествувала, й унікальна колекція повернулася на рівненські терени з Німеччини, куди її Георгій Косміаді перевіз напередодні Другої світової війни

82-річна Надія Косміаді, донька художника Георгія Косміаді, яка мешкає то в Італії, то в Німеччині, за незалежної України почала передавати мистецькі роботи батька до рідного краю. Наразі у Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігаються 60 робіт Георгія Косміаді та понад 500 – його учнів. Ще приблизно 200 робіт надійшло до фондів Рівненської української гімназії.
– Батько, перебуваючи за кордоном, завжди мріяв, щоб роботи, створені ним та його учнями, залишилися на рідній землі, – стверджує Надія Косміаді. – Він викладав у всіх ліцеях та гімназіях Рівного, вів художні гуртки та відшуковував юні таланти. У 1919 році зробив першу виставку робіт учасників естетичного гуртка Рівненського комерційного училища. І так щороку проводив по дві-три виставки. Георгій Косміаді згуртував навколо себе всю рівненську творчу молодь, навчав різьбленню по дереву, вишивці, гончарній справі, декоруванню, влаштовував мистецькі вечори. Роботи учнів Косміаді виставлялися не лише на Волині, але й у Польщі: Варшаві, Познані, Кракові. А у 1937 році були навіть представлені на Всесвітній виставці у Парижі. Вимушено мігруючи за кордон разом із сім’єю, таємно перевіз роботи своїх учнів. Після міграції митця вони побували у Гамбургу, Мюнхені та інших німецьких містах.
Після смерті Георгія Косміаді у 1967 році вищезгадані роботи фактично не з’являлися “на світ”. І ось нині малюнки представили у Рівненській мистецькій галереї “Зуза”. Тут, зокрема, майже сотня натюрмортів, портретів, ескізів орнаментів для порцеляни, килимів, тканин. А найбільш привабливими, звичайно, є образки з минувшини Рівного. По них доволі цікаво порівняти місто теперішнє і колишнє.
Сергій Новак,
Рівненська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>