Пропустив через серце 10 000 ВольтІВ – і вижив!

Василь Скороход залишився без руки, але живий

Василь Скороход залишився без руки, але живий

Людська безпечність зіграла злий жарт із 48-річним мешканцем Рівненщини. Чоловік на полі вхопився за звисаючий електропровід, що був під напругою, – і його вдарило... 10 000 вольтів. На щастя, чоловік вижив! Проте хірургам довелося ампутувати йому руку.

Трапилося це у селі Кривичі Рівненського району.
– Я саме загнав корову на пашу, – пригадує той день потерпілий Василь Скороход. – А тут кум мене попросив розкидати гній на полі. Кажу, допоможу, чом би й ні. То я взявся за вила, а він пішов по пляшчину в магазин, щоб “посидіти” після того, як розкинемо. Аж бачу – дріт теліпається біля мене. Й не подумав, що він може бути під напругою. Там ще дітвора бігала, то нагнав їх, щоб не вешталися. А сам пихнув той провід вилами. Він гойднувся і лупнув мене по руці, я й вхопився за нього...
Що було далі, чоловік не пам’ятає, бо знепритомнів. Отямився він аж у лікарні. Це вже потім йому розповіли, як один з хлопчаків побачив те все й побіг до найближчої хати з криком: “Папу током вбило” (Скороход у селі має таке прізвисько – Папа). Як односельчанин викликав “швидку” й намагався надати Васі першу невідкладну допомогу, як тяжкого пацієнта негайно відправили в область й поклали у реанімаційне відділення. На щастя, це уже позаду.
Василь Скороход ще відходить від наркозу після операції, яку йому провели у Рівненській обласній лікарні. Нині ним опікуються спеціалісти Центру лікування опікової травми, пластичної та косметичної хірургії.
– Пацієнт отримав загальну електротравму, електроопіки 3-4 ступенів голови та кінцівок, – розповідає Олег Кирик, заслужений лікар України, завідувач опікового центру. – Тоді сира погода була – струм пройшов через усе тіло, у тому числі й через серце. Врятувало єдине – що поряд були люди й вчасно викликали “швидку”. Адже, як правило, у таких випадках зупиняється серце потерпілого й настає смерть. Ліва верхня кінцівка хворого була нежиттєздатна. Ми в ургентному порядку провели ампутацію, щоб не було самоотруєння організму (тканини омертвіли, всередині м’язи та судини були буквально “зварені”). Про усі наслідки нині говорити рано – вони можуть проявлятися ще тижнів два. Зараз пацієнт перебуває у стані середньої тяжкості. Але у нього хороші перспективи на життя.
Хворі з подібними електротравмами лікуються в опіковому центрі по кілька місяців. У Василя попереду ще не одне оперативне втручання.
– Чому дріт під напругою 10 000 вольтів висів біля населеного пункту на відстані півтора метра від землі? – запитую у менеджера із зовнішніх зв’язків ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” Андрія Пермякова.
– Достеменно причина невідома – можливо, лелека на нього сів або буря винна. Але автоматика чомусь не показала, що там неполадки. Після цього випадку майстри виїхали на місце й підняли той дріт на відстань 6 метрів від землі – як має бути.
Рятувальники нагадують: коли людину уражає електрострум, треба йому довго робити штучне дихання рот в рот або рот в ніс і закритий масаж серця, доки воно не “заведеться”. Інакше наступає омертвіння мозку і смерть.
Наталія КРАВЧУК,
Рівненська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>