Наразі з Бронників оновлену ікону перенесли до Свято-Троїцької церкви у Рівному, і до неї на поклін потягнулася велика кількість прихожан. Втім, перебування образу у храмі буде нетривалим, адже сімейство Шевчуків (власники ікони) бажає, аби обновка, як родинна реліквія, зберігалася у їхньому сільському домі.
– Характерно, що ікона за свій вік (а їй не менше ста років) пройшла тернистий шлях, – розповідає отець Григорій, священик Свято-Троїцької церкви. – Придбали її під час прощі у Почаївській лаврі. Потім у ході сумнозвісної операції “Вісла”, коли людей переселяли з одних країв в інші, вона потрапила до Одеси, а вже звідти переселенці взяли її на Волинь. З часом зображення потемніло, стало чорнішим за вуглину. Однак благочестиві господарі не мали наміру викидати ікони. Коли ж почався цьогорічний Великодній піст, то помітили, що на чорному тлі з’являються білі цятки. І що не день, то світла на образі ставало все більше і більше. Ось так за декілька тижнів ікона повернулася до свого попереднього вигляду. Господарі також обновили рамку, в якій вона перебувала. А найбільше здивувалися на початку Страсного тижня – на правій руці почала з’являтися червона рідина, схожа на кров. Причому напрям її поширення ніякій логіці не піддавався – знизу доверху. Наразі долоня правиці майже наполовину закривавлена. Видно сліди крові вже і на лівій руці.
Пояснити ці знаки отець Григорій не береться. Лишень зауважує, що вони, безперечно, пов’язані з промислом Божим. Таким чином Господь дає знати про Себе, нагадує людям про їхнє одвічне покликання – творити не зло, а добро на землі.
Зауважимо, що обновлений образ святого Миколая у Свято-Троїцькій церкві – не перший. Десять років тому сюди вже принесли подібну обновку, і вона зайняла почесне місце біля вівтаря.
Сергій Новак,
Рівненська область
Comments: |