“Розглянувши Ваше звернення відносно перекриття проходу між вул. Овочевою та Мамсурова, повідомляємо. Орендаря земельної ділянки, на якій розташовується вказаний прохід, МП “Бекас”, зобов’язано відновити пішохідний напрямок та погодити проект огорожі в департаменті містобудування”. Такою була відповідь міського голови ще 1 жовтня 2007 року. Вже березень 2008, але ситуація там абсолютно не змінилася. І люди не мають можливості, як раніше, дістатися до маршрутки №9, яка проходить вулицею Мамсурова. Тепер туди треба обходити кругами, а це шматок дороги, місячи багнюку. Які дороги на Вересневому? Гірші, ніж колись у паршивому колгоспі.
Сорок років чимала частина жителів цього мікрорайону добиралися до Мамсурова через дорогу, що проходила поруч з розташованими там організаціями. І нікому вони не заважали.
Але коли прийшов новий господар Олександр Пилипович, який орендує там землю для свого підприємства “Бекас”, він її одразу прибрав під свою територію. Більше того, він прихопив ще й частину вулиці Овочевої! І влада на це – нуль реакції. Забрав, то й забрав… Хоча виникають сумніви: якщо чоловік так сміливо поводиться з міською землею, то, мабуть, у нього є на це підстави або якась домовленість. Сам пан Пилипович неохоче розмовляє на цьому тему, вважаючи свої дії абсолютно правомірними.
– У нас є договір оренди на землю, укладений з міськрадою. Я навів тут порядок, і тепер чітко визначені межі.
Правда, договір оренди він відмовився показати, мовляв, його ви можете побачити в міськраді. У департаменті містобудування пояснили, що дана проблема – не їхня компетенція, й порекомендували звернутися в міське управління земельних ресурсів. Начальник цього управління пан Кухарчук витребував редакційний запит, щоб подивитися необхідні документи. Це тепер так “прозоро” працює наша влада (як обіцяв нам Президент, коли ми стояли на Майдані(!)), порушуючи Закон України “Про інформацію”? Адже стаття 10 цього Закону проголошує таке: “Право на інформацію забезпечується: обов’язком органів державної влади, а також органів місцевого і регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення…” Стаття 18 вказує, що “основними видами інформації є… інформація про діяльність державних органів влади та органів місцевого і регіонального самоврядування”. Чи земельні питання у нашому місті – це приватна справа?
А забрати частину вулиці – зараз називається “навести порядок”. Може, й так. Тоді чому так погано обізнаний із земельними справами наш голова, який постійно(!) наголошує, що наведе у цьому питанні лад. Адже його відповідь однозначна: або він абсолютно не володіє ситуацією в місті і просто такими відписками дурить мешканців, або його “зобов’язання” нічого не значать. Тобто ці “відписки” народу даються для того, щоб вішати їх у рамочку на стіну як пам’ять про головування пана Шиби, або, перепрошую, для використання в якомусь місці…
Лучани хотіли б отримати відповідь: для кого чи для чого була написана відповідь пана голови?
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
м. Луцьк
Comments: |