Чий сік смачніший: волинський чи той, де не ростуть берези?
Чехи і словаки хочуть співпрацювати з маневицькими лісівниками
До цьогорічних досягнень директор лісгоспу записує те, що середня заробітна плата у його колективі зросла із 628 до 1010 гривень. Оскільки люди у навколишніх селах працюють в основному в лісгоспах (інших великих підприємств тут немає), то такі заробітки – хороша підтримка сімейного бюджету. Взагалі Сергій Ребар переконаний, що люди в селах стали жити заможніше. Підтвердженням цьому є новобудови. Лісгосп місцевим сім’ям у цьому допомагає. Варто забудовникові надати в лісгосп будівельний паспорт і довідку із сільської ради, як їм одразу випишуть ліс для будівництва. Не відмовляють населенню і в придбанні дров для опалення осель.
– Водночас приємно, що в лісах Городоцького держлісгоспу збільшилось поголів’я диких кабанів, лосів та косуль. Плануємо привезти 15 оленів і поселити їх у вольєр, щоб побачити, як вони приживуться. А згодом випустимо їх у ліс, – сказав директор.
– На Волині вже давно кажуть, що саме у ваших краях є майстри, які споруджують казкові будиночки?
– Так, ми справді освоїли ремесло виготовлення дерев’яних будинків поліського типу. Оселі наші спеціалісти зводять із сухого бруса. Це клопітка і витончена робота. Але городоцькі житлові, котеджні та дачні будиночки, а також альтанки, садові меблі, виготовлені майстрами-різьбярами, користуються великим попитом у волинян. Наприклад, будиночки для відпочинку у нас замовляли турбази озера Світязь. Зацікавились волинськими хатками і кримчани. Три соснові будинки збудували для французів, і отримали від них хороші відгуки. Маємо на весну замовлення з Чехії і Словаччини. Так що майстерність наших будівничих цінують. Загалом круглим лісом ми торгуємо менше, якщо й продаємо, то тільки через аукціон. У планах на майбутнє – реконструкція консервного цеху, будемо і надалі збільшувати заробітну плату.
За останні три роки у Городоцькому держлісгоспі збудували три нові лісництва, відремонтували контору лісгопу, побутові приміщення. Але все ж головне, як каже керівник, це – посадка лісу. А люди, які трудяться в колективі, повинні працювати у гарних умовах, тоді й трудитимуться вони продуктивніше.
Ось, наприклад, Новорудське лісництво Новий рік зустрічатиме у новому приміщенні – гарному, добротному, із соснових брусів. Новосілля планують відсвяткувати у Різдвяні свята. А поки що лісництво для сходу України відправляє півтори тисячі сосен (всього по лісгоспу до Новорічних свят зрубають 10 тисяч зелених красунь).
– Зауважте, що заготовляють новорічні деревця наші лісівники не на культурах, а вздовж доріг, на галявинах, біля ліній електропередач, тобто збитків лісові ми не завдаємо, – сказав Сергій Бабік, лісничий Новорудського лісництва. – Навпаки, цього року ми посадили 56 гектарів лісу, заклали в ящиках 400 тисяч посадочного матеріалу.
І Сергій Андрійович показав пишні сіянці сосни, що принишкли під снігом. Весною їх висадять в лісі. Принаймні місцеві жителі залюбки допомагають в цьому лісникам.
А Новорічні свята такий великий колектив лісгоспу зустрічає разом. Дід Мороз і Снігуронька, у ролі яких цього року будуть інженер з охорони праці В’ячеслав Борисюк та бухгалтер лісгоспу з платежів до бюджету Ольга Левчик, об’їдуть всі лісництва, вітаючи колег зі святом. Допоможе їм з транспортом Володимир Бондарчук, який і коники має, і напівсанки змайстрував для зимових прогулянок. Не забувають дорослі і про малечу, збираючи її у конторі лісгоспу на Новорічний вогник. Директор лісгоспу переконаний, що у Новорічні та Різдвяні свята не потрібно забувати й про тих, хто колись трудився у лісовій галузі. Бо тепле слово, щире побажання у цю холодну пору року зігріває душу і старим, і малим.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО
Comments: |