Одружився два місяці тому
Кулю медики виявили після операції
Саша втрачав свідомість. Йому давали нюхати нашатирний спирт, аби повернувся до тями. Тим часом викликали “швидку”. Медики, що прибули на виклик, оглянули пацієнта й ніяких характерних ознак серцевого нападу не виявили. Вони висловили припущення, що чоловік міг “надірватися”. Та цю версію довелося відкинути, адже від моменту повантаження останньої балки минуло досить багато часу. Пацієнта відвезли у міську лікарню. Олександр ще був притомний і постійно скаржився на печію в грудях. При цьому ні на тілі, ні на одязі не було й краплини крові, яка б свідчила про вогнепальне поранення.
– Ми приїхали в лікарню через кілька хвилин після того, як туди привезли Сашка, – із сумом пригадує тато загиблого, теж Олександр. – У сина був надзвичайно низький тиск. Йому відразу зробили рентген й виявили внутрішній крововилив. Лікар запитав, чи даємо ми згоду на складну операцію – потрібно розтинати грудну клітку. Звичайно, ми погодилися. Просили: робіть усе можливе, тільки врятуйте синові життя. Сашу відразу поклали на операційний стіл. Мови про якусь фінансову “участь” не було – навіть на медикаменти не взяли ні копійки. Вже під час операції хірург виявив пошкодження легень та серця. Але кулю тоді не знайшли.
З грудної клітки пацієнта “викачали” понад півлітри крові! Здавалося, усе пройшло досить успішно, хоч Саша до свідомості так і не приходив. На шостий день стан пацієнта трохи покращився, і медики повезли його на томографію. Тільки під час цього обстеження лікарі побачили в серці... кулю.
– Але нам сказали, що вона вже не становить загрози життю сина, – розповідає Олександр Костянтинович. – Треба чекати, щоб хлопець зміцнів, а пізніше, вже планово, той сторонній предмет можна буде видалити. Та Саші знову зробилося дуже погано. Через день він помер...
Патологоанатом дістав з серця Олександра Колесника кулю калібру 5,45 мм. Як з’ясувалося, її випустили з автомата Калашникова. Це для рідних було шоком, адже у Саші ворогів не було. Хто міг бажати йому смерті?
Зброя є, нема горе-«снайпера»?
Тим часом стало відомо, що саме в той день, коли Олександру зробилося в гаражі зле, поблизу Шпанова у форті проводили стрільби працівники органів внутрішніх справ. І вправлялися вони на влучність саме з “калашів”.
– Від форту до місця трагедії – понад два кілометри, – розповів прокурор Рівненського району Григорій Безлесюк. – Відстань цілком достатня, щоб куля, випущена з автомата Калашникова, нехай і наприкінці польоту, все ж увійшла в тіло людини, прошила легеню й потрапила в серце. А оскільки вона втрачала убивчу силу, то й не залишила на “вході” жодного сліду.
Було порушено кримінальну справу – спочатку за ч.1 ст.121 ККУ (“Умисне тяжке тілесне ушкодження”). 20 серпня її перекваліфікували у ч.1 ст. 119 ККУ (“Вбивство через необережність”), яка передбачає винуватцю обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на такий же термін.
Тато загиблого звернувся в обласну прокуратуру з вимогою заборонити проводити біля Шпанова стрільби. Дійсно, тепер поміж пагорбами не побачиш жодної мішені, не світиться й небо від трасуючих куль, від яких не раз ховалися рибалки біля ставу. Навколо – мертва тиша.
Як повідомила прес-секретар прокурора області Світлана Сирота, поки що у слідства залишається багато запитань, на які невдовзі можна буде почути відповідь. Ще не встановлено законності розташування форту, не з’ясовано, на підставі чого і кому був виданий дозвіл на стрільби. І головне, хто ж зі “снайперів” зробив той фатальний постріл? Хоча спеціалісти вже ідентифікували автомат, з якого було випущено кулю-убивцю. А що постріл був не прицільний й куля легко могла долетіти до Шпанова з форту – вже підтвердили балісти. Швидше за все, хтось цілився не у мішень, а здуру вистрілив у небо.
– Ми віримо, що знайдуть ту людину, бо ж не НЛО стріляло, – переконані батьки Олександра. – Хоча людиною її не можна назвати.
У вересні Саша мав їхати до Києва на навчання – цьогоріч став студентом Національної академії державного управління при Президентові України. Він хотів здобути ще одну вищу освіту (перший диплом з відзнакою отримав три роки тому в Національному університеті водного господарства та природокористування за спеціальністю «будівництво автомобільних доріг та аеродромів»). У серпні мали бути вступні іспити до аспірантури у столичний університет і в його дружини Світлани. Та не судилося. Постріл обірвав усі мрії.
Наталія КРАВЧУК,
Рівненська область
Comments: |