Почувши про мету мого приїзду, Микола Крощук, власник продуктового магазину в центрі ринку, лише розвів руками. Мовляв, він же мусить якось підтримувати плюсову температуру у своєму магазині, тому і встановив звичайний котел на тверде паливо. А труба димить, ос-кільки палить дровами. Описаної в листі “димової завіси” я не побачила і, зайшовши у міні-котельню підприємця, нічого дивного, окрім купки дров, теж не помітила.
– Мені немає чого приховувати. Які тільки служби не перевіряли: і санстанція, і екологія, і пожежники. І в пічку заглядали, й принюхувалися, але ніяких “протизаконних” предметів, від згоряння яких могли б задихатися люди на ринку, не знайшли, – каже Микола Іванович. – Це ж мене змусили стати “сажотрусом”, відрізавши подачу газу до мого магазину. Річ у тім, що я суджуся з адміністрацією Привокзального ринку. На газовій трубі, яка веде до магазину, понаставляли контейнерів, а за правилами безпеки цього робити не можна. От я і постраждав. Коли відключили газ, мусив ставити автономне опалення, бо санстанція накладала штрафи за недопустимо низьку температуру в приміщенні магазину. Добровільно забирати контейнери дирекція ринку відмовилася, пояснивши, що “їх немає куди подіти”. Довелося подати позов на ринок до суду, аби мені хоча б таким чином відновили газопостачання. Тепер на мене з усіх боків напосідають: забери заяву. Але ж цей магазин стоїть тут вже 30 років, і коли я його купив у 2002-му, проблем не було. Свої інтереси буду захищати. Якщо треба, то й до Страсбурга дійду!
Але коли я звернулася до директора ринку Віталія Ківачука, аби почути точку зору другої сторони, виявилося, що на цій посаді він лише з липня минулого року. Тому нічого конкретного не міг сказати. Але підтвердив, що контейнери на газову трубу поставили за згодою його попередника. Хоч правила безпеки вимагають перенести їх, та поки що такої можливості у них немає.
– Не можна звинувачувати ринок у тому, що це він винен у газових проблемах Крощука, – сказав Віталій Ківачук. – Нас теж відключили від подачі газу, що змусило усіх перейти на альтернативний вид палива – електричні котли. Я пропонував Крощуку безкоштовно під’єднатися до нашої лінії кабелю і опалювати магазин за допомогою електрики, але він відмовився.
У Ковельському управлінні з газопостачання та газифікації підтвердили, що згідно з рішенням комісії місцевого управління Міністерства надзвичайних ситуацій вони відключили від газу весь ринок, окрім одного магазину та рибного павільйону, де правила безпеки не були порушені.
Може, міська влада врешті розставить усі крапки над “і”? Заступник міського голови Ковельської міської ради Геннадій Сорока у телефонній розмові повідомив, що з конфліктом між підприємцем Крощуком і ринком обізнаний. Навіть зауважив: наскільки йому відомо, Крощук таки отримував приписи від екологічної служби через опалення магазину шкідливими для навколишнього середовища матеріалами. Та якими саме – не уточнив. А на запитання, яким чином Ковельська міська рада планує нарешті навести порядок на Привокзальному ринку, відповів:
– Питання газифікації ринку вже в стадії ви-рішення. Усі ці контейнери на газопроводі поставлені самовільно дирекцією ринку, за що їм зроблено припис. Вже розробляється проект їх перенесення на окремо виділену нами ділянку землі. Тож затримка лише за адміністрацією Привокзального ринку.
Ось так, прийшли туди, звідки починали. Шкода продавців, які, торгуючи біля міні-котельні магазину, мусять дихати димом. Але й підприємець Микола Крощук теж є потерпілим. І начебто, на перший погляд, не велика проблема, але, напевне, й досі немає на ринку справжнього господаря, щоб врахував і приписи міськради, і правила безпеки.
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область
Фото автора
Comments: |