Рівненські поросята пахнуть… печивом
Підпис відсутній
На жаль, український ринок дитячих іграшок сьогодні переживає засилля китайською продукцією. Вона дешева, яскрава, проте шкідлива для здоров’я діток. Ось і напередодні Нового року прилавки засипані китайськими масками з вузькими прорізами для очей – різними страховиськами, Санта-Клаусами, ельфами... Тому, коли на одному з ринків Рівного побачила на ятці красиву маску свинки, зроблену не з пластмаси чи гуми, а з тканини (як в радянські часи), була вкрай подивована. Виявляється, у місті вже 60 років працює фабрика, що виготовляє новорічні маски для дітей.
Вовк, котик, тигреня, білочка, ведмедик, лисичка, зайчик, козлик, півник, папуга, корівка, левеня, мишка, собачка, чебурашка, гном, клоун... В такому асортименті карнавальних масок від ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” можна розгубитися. І, звісно, свиня – королева цьогорічних продажів. Це підприємство за сезон виготовило понад 6,5 тисячі масок із зображенням хрюшок. Розійшлися всі на “ура”. Всього ж рівняни випустили на вітчизняний ринок понад 40 тисяч новорічних карнавальних масок!
– Подібних фабрик в Україні нема, – запевняє головний інженер ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” Олександр Матковський. – Наша продукція сертифікована і безпечна для здоров’я діток. Верх карнавальних масок виготовляємо зі штучного хутра, плюшу чи інших тканин, низ – бавовняний. Склеюємо маску не смердючим синтетичним клеєм, а... пшеничним борошном: затискаємо у формі при температурі 300 градусів! Тому готова свинка пахне печивом.
Підпис відсутній
Вартість новорічного поросятка – 5 гривень. Проте в столиці у кіосках поставлена ціна, втричі вища – кияни оцінили роботу рівнян у 15 гривень. Але й за таку вартість маска на вітринах не залежується. Оптом забирають рівненську продукцію у Харків та Одесу. А маску “Зайчик” один з відомих операторів мобільного зв’язку навіть обрав для телевізійної реклами (пам’ятаєте, один з плавців на старті у басейні замість гумової шапочки одягнув маску вуханя?).
Підпис відсутній
Серед новорічних пропозицій від ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” – Снігуроньки й Діди Морози, Сніговички й “Чарівні чобітки” (їх особливо розбирали на свято Миколая, бо зроблені вони, як скринька – всередині можна заховати невеличкий подарунок). Для міських ялинок рівняни також пропонують прикраси – різнокольорові пластмасові кульки та ліхтарики, які не лише гарні, а й довговічні.
І ось майстрині ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” виготовили останню партію новорічних іграшок (трудилися над спецзамовленням ще з... липня!). А від сьогодні переходять на звичний ритм – виготовляють національні сувеніри – козачків та україночок, розшитих багатою вишивкою.
Наталія КРАВЧУК,
м. Рівне
Фото автора