Цього року у Луцьку була проведена Перша Міжнародна науково-практична конференція “Дзвони в культурі народів світу” та 10-й фестиваль дзвонарного мистецтва “Благовіст Волині”. У період національного відродження значну роль відіграє релігійна мораль, але мистецьке значення дзвонарства, на жаль, протягом останніх 80-ти років залишалося поза увагою. Та й у більшості храмів в часи комуністичного режиму дзвони були знищені. А як знаємо, вони завжди були традиційним символом християнства: скликали парафіян на богослужіння, використовувалися під час літургії, означаючи важливість читання певних текстів Святого Письма, а також в час Хресних ходів.
Техніка лиття дзвонів – непроста справа і є справжнім мистецтвом. Для дзвона не настільки важливо, як він оздоблений, а яке його звучання, що залежить від складових частин сплаву металу, розміру й оформлення.
На Волині декілька років тому створено Науково-методичний центр дзвонарного мистецтва, який очолює теолог і спеціаліст дзвонарного мистецтва Галина Марчук. Саме з її ініціативи й був організований цей фестиваль та конференція. Дзвонарі, що з’їхалися не лише з України, говорили про історію дзвонів, написи й орнаменти на них, підбір, новітні впровадження техніки гри та нові мелодії. Обмінювалися досвідом гри на дзвонах на пристосованих дзвіницях. Окрім цього, Науково-методичний центр проводить двомісячне навчання, де можна ознайомитися з історією дзвоноливарного мистецтва й оволодіти практичними навичками дзвоніння на різних дзвіницях, отримати чимало необхідних консультацій.
м. Луцьк
Comments: |