Ковельські депутати місцевим телевізійникам хочуть рот затикати

На другому пленарному засіданні 39-ї сесії депутатів Ковельської міської ради  нізвідки виникло питання про недовіру Телевізійному Центру Ковель. Депутат Анатолій Джигун зачитав заяву групи своїх колег, у якій телекомпанію і зокрема автора та ведучого популярної програми „Постфактум” журналіста Ігоря Чайку звинуватили в порушенні законодавства і необ’єктивності.
І хоч заява десятьох депутатів так і залишилась особистою думкою меншості – самого факту її появи було достатньо, аби сколихнути ковельчан. Журналісти телеканалу оголосили акцію протесту „Твій голос на захист свободи слова”: кілька днів поспіль в ефірі ТЦК ковельчани – герої журналістських матеріалів та глядачі програм місцевого телебачення – висловлювали свою підтримку телеканалу та журналістам. Телевізійна акція поступово перетворилася на масовий громадсько-політичний протест: у п’ятницю і суботу перед головним адміністративним будинком Ковеля гомонів Майдан. Сотні людей – представники різних політичних партій і громадськості – незважаючи на примхи погоди, вийшли на вулицю, аби сказати рішуче „ні” грубому втручанню влади в роботу журналістів і спробу обмежити свободу слова на телебаченні. Саме так розцінили учасники акцій протесту творчий доробок організаторів та підписантів заяви про недовіру Телевізійному Центру Ковель. Політики і безпартійні, пенсіонери і молодь, службовці і підприємці говорили про неприпустимість цензури на телебаченні, про те, що замість з’ясовування відносин з журналістами, ініціаторам нової атаки на свободу слова  не завадило б перейматися вирішенням численних проблем життєдіяльності міста. Згадувався і той факт, що наступ на свободу слова у Ковелі місцева влада організовує не вперше. На одній з попередніх сесій Ковельської міської ради оператор Волинської державної телерадіокомпанії Володимир Літвінчук публічно звернувся до депутатів з приводу того, що міський голова Ярослав Шевчук у власному кабінеті погрожував йому звільненням з роботи, якщо він буде знімати не те, що подобається владі. Тоді більшість депутатів не стала на захист працівника телебачення.
Цього разу діюча ковельська влада, яку на мітингах називали організатором нового наступу на свободу слова, отримала рішучу відсіч громадськості. Офіційні заяви з приводу подій навколо Телевізійного Центру Ковель зробили місцеві організації Народного блоку Литвина, які виступили організаторами мітингу протесту в п’ятницю, та блоку Юлії Тимошенко, який в суботу розвернув на площі перед міським будинком рад справжнє наметове містечко і  провів масову акцію протесту за підтримки представників громадянського блоку “Пора–ПРП”, ВО „Свобода”, Партії патріотичних сил України. Події у Ковелі ще раз довели, що свобода слова як базовий принцип демократії не має партійності.  Для ковельчан – представників різних політичних сил – це перш за все гарантія Конституції, а не забаганка місцевих чиновників чи депутатів.
Дводенний марафон політичних сил на підтримку свободи слова та журналістів Телевізійного Центру Ковель завершив символічний автопробіг свободи вулицями міста.    

Вл. інф.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>