У Тернополі набирає обертів протистояння голови ОДА Юрія Чижмаря і начальника обласної міліції Віталія Максимова. “Чорна кішка” між чиновниками пробігла ще торік, коли правоохоронці порушили кілька кримінальних справ щодо нецільового використання представниками влади бюджетних коштів під час липневої стихії. Тоді міліція знайшла порушень на 9 млн грн, передала до суду 15 справ. Губернатор у свою чергу звинуватив стражів порядку у незадовільній роботі з надання допомоги потерпілим мешканцям підтоплених районів.
Ситуація загострилася під час дочасних виборів до Тернопільської облради у березні цього року. Юрієві Чижмарю видалося, що позиція правоохоронців у той час була не вельми адекватною, вони, на думку керівника області, в’яло зреагували на факт порушення виборчого законодавства під час транспортування бюлетенів з тернопільського видавництва “Збруч”. Губернатор навіть написав листа вищому міліцейському керівництву “Про роботу начальника управління МВС України в Тернопільській області”, де міститься прохання дати оцінку діяльності начміліції.
Перевірка Генпрокуратури огріхів у діяльності міліції, втім, не виявила, а у квітні у місцевій пресі з’явився компромат на Чижмаря. Одного дня інспектори ДАІ зупинили у центрі Тернополя службовий “Мерседес-Бенц” губернатора. Як з’ясувалося, автомобіль не був законно зареєстрований у відділі МРЕВ.
Як повідомили у прес-центрі обласного управління внутрішніх справ, зловживання на цьому не закінчилися. Після перевірки було встановлено, що голова ОДА і його службовий транспорт живуть своїм життям. Наприклад, 1 березня губернатор нікуди не виїжджав, зате його “Мерседес” намотав аж 500 кілометрів, як випливає зі шляхового листка, підписаного одним із заступників Чижмаря. Майже цілий місяць, саме такий період охоплений перевірками, представницький транспорт їздив окремо від керівництва області. Виникає ще й інше запитання: куди насправді їздили губернаторські машини, адже вказаний у шляхових листках кілометраж здебільшого не відповідає відстаням до районів, куди планував чи не планував поїздки чиновник…
На підтвердження висунутих звинувачень правоохоронці провели криміналістичну експертизу, згідно з якою доведене несанкціоноване втручання в електронні блоки “Мерседеса”, що вплинуло на різницю між показниками спідометра та фактичним пробігом, яка становить майже 66 тисяч кілометрів. Звичайно, показники приборів можна відмотати, але цим не повернеш невідомо куди списаного пального, зазначають міліціонери.
На думку правоохоронців, вказані факти свідчать про привласнення працівниками ОДА державного майна на суму майже 100 тисяч гривень. За матеріалами управління Держслужби боротьби з економічною злочинністю обласна прокуратура порушила кримінальну справу за статтею 191(ч. 3) КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Перевірки тривають. Незабаром з’ясується ще й скільки грошей було витрачено на технічне обслуговування незареєстрованого автомобіля, адже легківка такого класу потребує дорогого сервісу.
Світлана Клос, м. Тернопіль
Comments: |