Містечко Малорита, що у Брестській області Білорусі, всього за кілька десятків кілометрів від України. Але тут є підприємство, яке вже давно доросло по якості своєї продукції до європейського рівня. На території Малоритського консервного заводу стерильна чистота, ростуть квіти. Крім того, воно активно співпрацює з українськими підприємствами. Керує Малоритським консервним заводом Тетяна Каменчук. Вона поділилася з нами секретами успішного господарювання.
– Підприємству понад 50 років, і весь цей час воно займається виробництвом дитячого харчування, – зізналася Тетяна Володимирівна. – Якщо взяти всі заводи республіки, які випускають цю продукцію, то малоритський – лідер. Ми виробляємо найбільше. Минулого року випустити 6,5 мільйона умовних банок. Всього сто найменувань. Є кілька груп соків: овочеві, фруктові, освітлені та з м’якоттю. Смакують малюкам різноманітними пюре. Є продукція з додаванням молочних продуктів – йогуртів, молока, сиру. А також група з різноманітними кашами. Започаткували випуск консервів без додавання цукру та з його пониженим вмістом. Зауважу, що майже вся продукція з місцевої сировини. Використовуємо за основу яблука, моркву, диню, кабачки. В Україні закуповували вишню, груші, абрикоси. В Молдові – персики та груші. Ми гордимося своїм продуктом і впевнені у його якості. Він корисний і мамам, і дітям. Консерви тільки натуральні, у них не додаються ні ароматизатори, ні барвники, ні стабілізатори.
Завод отримав сектифікат на право нанесення на банку логотипу “натуральний продукт”. Підприємство може сміливо торгувати з Європою. Хоча насамперед забезпечуємо продукцією білоруські ринки. Адже саме держава його підтримує, виділяючи кошти на реконструкцію цехів і відкриття нових ліній.
Побачити продукцію малоритського заводу можна і на ринках України. Наші вишні та груші, які стали соком чи пюре, повертаються в державу смачнющим дитячим харчуванням. Купує таку продукцію і Росія.
– За 50 років ми маємо свої напрацювання, розробки, навіть секрети у рецептурі, – продовжує пані Тетяна. – Працюють спеціалісти високого рівня. Це люди зі стажем роботи 20 і більше років. Є багато династій. Тому не дивно, що маємо черги на роботу, адже як для райцентру у нас є стабільність. А це найголовніше на будь-якому підприємстві.
Марія ДУБУК,
Брестська область (Білорусь)
Comments: |