Упродовж останніх двох років у місті Радивилові в Центрі дослідження та відродження Волині аматори-умільці активно працюють над створенням аналогів національного автентичного одягу та предметів домашнього вжитку, тим самим відроджуючи ткацтво як шановану віками українську рукодільну справу.
А цьогоріч радивилівський Центр, яким керує Володимир Дзьобак, до свого основного заняття додав ще один напрямок діяльності – навчально-методичний. Додав у співпраці з іншим Центром – зайнятості населення. Відтак у жінок, які перебувають на обліку як безробітні, з’явилася можливість в ткацькій майстерні опанувати давнє народне ремесло. Наразі такий курс навчання та практики пройшли перші 19 рівнянок із 4 районів області.
– Цей проект розрахований передусім на жінок із категорії «50+», – каже керівник громадської організації «Центр дослідження та відродження Волині» Володимир Дзьобак, – бо їм, по-перше, нині нелегко знайти роботу, особливо у сільській місцевості; по-друге, багато з представниць цієї категорії належить до так званої соціально вразливої категорії. А навчившись ткати, жінки отримують хорошу нагоду для самозайнятості. Зокрема, це виготовлення одягу, сувенірів, навіть відродження давніх промислів при місцевих клубах, будинках культури.
Після першого впуску ткаль Центр дослідження та відродження Волині має намір продовжити розпочату справу. Таким паче, що інтерес до автентичного ткацтва на рівненських теренах останнім часом проявляється все активніше.
Comments: |