Діти отримують психологічні травми через події в Україні

Про це говорили учасники круглого столу, який ініціювала громадська організація «Майдан». Думками обмінялися громадські діячі Луцька, науковці, психологи.

На думку учасників круглого столу музиканта і підприємця Олександра Сидоренка, ведучого «Радіо-Луцьк» Юрія Кльоца, діалог влади, політиків і громади – найкращий спосіб відшукати компромісні варіанти врегулювання кризи. Активісти ГО «Майдан» виступають за те, щоб кожен громадянин міг висловити свою точку зору з гарячих питань, публічно  озвучити  позицію своєї територіальної громади. «Майдан» готовий залучати активістів громадських організацій, експертів до переговорів влади й опозиції, вносити конструктивні пропозиції для пошуку консенсусу.

– У нинішній ситуації через жорстокість та кровопролиття страждають не тільки учасники Євромайдану, а й їхні сім’ї, – зауважила, аналізуючи наслідки гарячих явищ, що відбуваються в країні, психолог, гештальт-консультант Віта Ковальчук. –  Діти, які спостерігають за подіями по телевізору, чують уривки розмов між батьками, отримують психологічні травми. Тому дорослі мають зробити все, щоб вберегти дітей і підлітків від травматичних наслідків.

Учасники круглого столу зійшлися на думці, що силове протистояння заганяє суспільство у глухий кут. Тому замість радикальний кроків потрібно шукати способи європейського демократичного розв’язання конфліктів, зокрема через розвиток в Україні громадянських інститутів.

 

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>