І досі валяються понад дорогою
Перебуваючи у відрядженні у селі Мельниці Ковельського району, обабіч дороги побачили гори молодих пухнастих сосен. Судячи з усього, їх навіть не використовували у ролі новорічних красунь: зрубати – зрубали, а довезти до людей з якоїсь причини не змогли.
Шкода було дивитися на те все: екологи криком кричать, що лісів на Землі мало залишилося, а тут валяється сосен на невеличку лісопосадку…
У Мельницькій сільській раді підказали, що зрубані деревця – власність місцевого фермера Степана Чабана. Мовляв, оскільки має піщані неродючі землі, висаджує на них ліс. І у нього подекуди замовляють перед Новорічними святами соснові деревця для продажу. Що сталося із цьогорічною партією, розповів по телефону сам Степан Васильович:
– Це, як кажуть, «вльот»! – сумно зітхнув він. – Я отримав замовлення від Луганського підприємця заготовити сосен на цілу машину – майже тисяча штук. І це ж не просто зрубати, треба було на кожне деревце придбати електронний чип (один коштує 3,50 грн), заготовити спеціальну сітку, щоб сосни доїхали. Ай, та що там казати: купу грошей витратив, а підприємцю не вийшло по них приїхати. Тепер от бігаємо, шукаємо, куди їх можна збути. Шкода, стільки дерева пропадає…
До речі, цього року в Україні відзначають рекордну кількість зрубаних і не проданих новорічних красунь. У Києві уже назвали ці покинуті гори «геноцидом ялинок». З Луцька комунальники вивезли п’ять вантажних автівок нереалізованих дерев. І все це на фоні того, що сосна чи ялинка – не домашній вазон із квіткою, їй треба щонайменше шість років рости до «презентабельного» новорічного стану.
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область
Фото Руслани ТАТАРИН
Comments: |