На луцькому Євромайдані буде цикл фільмів про українських патріотів

Народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерій Черняков презентував активістам Євромайдану в місті Луцьку документальний фільм «Стеком і шаблею». Фільм створений за мотивами історичного нарису очільника історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля. В ньому розповідається про скульптора, автора першої Шевченкіани, легендарного січового стрільця, начальника штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанського отамана Михайла Гаврилка.

Фільм розповідає про людину, яка у 1916 році, перебуваючи в статусі військового комісара Луцького, а згодом ще й Ковельського комісаріатів, дуже багато зробила задля просвіти, відродження національних шкіл та культурних традицій на Волині; проте абсолютній більшості волинян досі не відоме його прізвище, повідомляють у прес-службі ВОО ВО «Свобода».

«Волиняни мають знати славні сторінки своєї історії та своїх героїв, одним із яких був командир січових стрільців Михайло Гаврилко. Під час літнього наступу 1915 року німецькі та автро-угорські війська зайняли Львів, Володимир-Волинський, Ковель, Луцьк. Австрійське командування дозволило січовим стрільцям створити комісаріати у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському. Луцький комісаріат очолив Михайло Гаврилко. Він захищав селянство від свавілля інтендантських служб та військової жандармерії. Їхні незаконні дії Гаврилко оскаржував у звітах. Але головним завданням Січових стрільців була просвіта. За рік січові стрільці відкрили 150 українських шкіл, утримуючи їх власним коштом. Згодом Михайло Гаврилко очолив ще й Ковельський комісаріат», – розповів Валерій Черняков.

Зі слів коменданта наметового містечка в Луцьку, свободівця Миколи Собуцького, вже найближчим часом на сцені Євромайдану в Луцьку буде налагоджена безкоштовна демонстрація фільмів про українських патріотів, чиї імена незаслужено забуті. Демонстрація фільму про Михайла Гаврилка стане дебютною, тож цей фільм незабаром зможуть побачити всі бажаючі волиняни.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>