Журналісти регіональних, загальноукраїнських і місцевих ЗМІ у Луцьку зібралися на пікет під Управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області. На акцію протесту вийшли понад півсотні медійників. Організатори акції попередили усіх. Що вона відбувається без політики і політиків. Останні все ж були присутні на ній, але ні політичної символіки, ні гасел не було. Журналісти тримали у руках фотографії побитих, закривавлених колег під час заворушень у Києві під час заворушень 30 листопада на вулиці Банковій, а також плакати з гаслами.
Акція мала пройти у формі мовчазного протесту, проте до медівників вийшов начальник УМВС в області генерал-майор Олександр Терещук. Відбулися короткі перемовини. Один з організаторів акції власкор агенції «ЗІК» Мирослав Ватащук зачитав і передав текст звернення від журналістів. У документі, під яким підписалися усі присутні працівники ЗМІ:
«Ми, журналісти волинських засобів масової інформації, глибоко обурені надзвичайно жорстокими нападами українських спецпідрозділів на репортерів, які висвітлювали масові протести в Києві. За численними повідомленнями у ЗМІ, під час останніх вихідних понад 50 журналістів були поранені під час зіткнень між міліцією та протестуючими у ході вуличних боїв в Києві та інших містах
Десятки місцевих та закордонних журналістів були атаковані, а їх професійне обладнання було пошкоджене під час висвітлення протестів. Повідомляється, що декілька репортерів отримали поранення, включаючи переломи кісток і рани на голові від ударів каміння, а також застосування світлошумових гранат. Повідомлялося, що працівники правоохоронних органів били журналістів, незважаючи на наявність прес-карт та того, що вони ідентифікували себе саме як журналісти.
Серед постраждалих журналістів – Олександр Перевозник, фотограф ЛігаБізнесІнформу, якого побив працівник спецпідрозділу не зважаючи на те, що журналіст показав прес-карту; Роман Купріянов, оператор Euronews, якого побили, коли він намагався зробити фотографію пораненого чоловіка; Сергій Чузавков, фотограф Associated Press отримав поранення голови; Дмитро Ларін, журналіст «Української правди», на якого напали бійці спецпідрозділу не зважаючи на те, що він був одягнений у помаранчевий жилет з написом «преса», та багато інших. Працівників ЗМІ бійці «Беркуту» лупцювали із особливими цинізмом та жорстокістю.
Ми вважаємо, що вибачення Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка за застосування сили з боку підпорядкованих йому міліцейських підрозділів «Беркут» і «Барс» виглядатиме лицемірством, якщо винні не будуть покарані найближчим часом.
Ми вимагаємо від начальника управління МВС України у Волинській області Терещука О. Д.:
1. Публічно засудити дії працівників міліції, які нещадно б’ють та калічать журналістів, перешкоджають виконувати професійні обов’язки.
2. Письмово звернутися до Міністра внутрішніх справ та Президента з вимогою провести термінове розслідування фактів побиття журналістів та покарати всіх виконавців та командирів, які чинили злочини проти журналістів.
3. Не допустити жодних утисків та переслідувань журналістів у Волинській області.
4. Припинити всі безпідставні кримінальні провадження щодо волинян, які порушені через висловлену ними громадянську позицію.
5. Письмово звернутися до Міністра внутрішніх справ та Генерального прокурора із пропозицією припинити кримінальне переслідування активістів, яким безпідставно закидають організацію провокацій під час сутичок на вулиці Банковій у Києві 1 грудня 2013 року.
У разі невиконання наших вимог, залишаємо за собою право вдаватися до всіх законних форм протесту, в тому числі інформаційного бойкоту».
Отож журналісти висунули і ряд вимог. Одну з них пан Терещук виконав одразу, публічно засудивши дії міліціонерів, які б’ють працівників мас-медіа і пообіцяв, що на Волині такого не буде.
Також Олександр Терещук запевнив, що волинський «Беркут» не причетний до участі у подіях 28 та 30 листопада у Києві і не буде приймати участі у силових акціях.
Також начальник волинської міліції пообіцяв подумати, як вчинити зі зверненням до міністра.
Comments: |