Рівне прихистило сліпих музикантів

Традиція мандрівного кобзарства в Україні майже втрачена. Майже – бо все-таки залишилися її продовжувачі та сповідувачі. В їхньому числі – Лайош Молнар із Червонограда на Львівщині та Олександр Тріус із Ромнів на Сумщині.

Попри те, що обидва митці, які кобзарству віддали десятки літ, – часті гості та учасники різних фольклорних сходин, нарад та фестивалів, їхні шляхи-дороги донедавна жодного разу не перетиналися. А ось днями в Рівному Лайош Молнар та Олександр Тріус стали авторами спільного концертного дійства, яке вписалося в літопис міста як надзвичай важлива духовно-мистецька подія. У широкому колі шанувальників народної пісні на майдані біля обласного краєзнавчого музею незрячі лірник та бандурист представили слухачам цілу низку кантів, релігійних псалмів, історичних дум, епічно-філософських роздумів про славний та страдницький шлях України. Цікавим також виявилося представлення інструментів, опанованих незрячими музикантами. Причому, деякі з цих інструментів – старосвітські.

За трепетне кобзарське свято рівняни гаряче дякували незрячим митцям. А ще – місцевому підприємцю, благодійнику Андрію Ляшуку, котрому належить ідея зібрати в Рівному до гурту двох відомих продовжувачів кобзарської традиції. Власне, й сам рівнянин не байдужий до древньої ліри, опанував гру на ній, передає та примножує народні традиції.

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>