- Україна впевнено продовжує шлях до євроінтеграції та виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію. Про це чітко заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю для провідних загальноукраїнських телеканалів. Чим мотивує таку впевненість глава держави? Як на мене, цілком логічними й переконливими аргументами. По-перше, я згоден з Президентом, немає жодних перешкод для ухвали Угоди про асоціацію, зважаючи на поступове виконання нашою державою умов Європейської Комісії. По-друге, європейський вектор розвитку країни попередньо визначений тією кадровою, економічною й, загалом, стратегічною політикою, якої дотримується Президент і уряд. Віктор Янукович запевнив, що ми виконаємо всі умови Європейського Союзу і осінь цього року поставить вирішальну крапку. Вважаю це своєрідним поштовхом для розвитку й регіональної економіки з огляду на співпрацю, бізнес-партнерство з країнами ЄС. Що для Волині, яка межує з Польщею, а відтак, має торговельні відносини з державами, фірмами, корпораціями Західної Європи, є не лише довгостроковою перспективою розвитку, але й гарантією надходження іноземних інвестицій.
Водночас, у розмові з журналістами глава держави зазначив, що співпраця з Європою не завадить повноцінному євразійському співробітництву. Це, на мою думку, є мудрою позицією. Україна споконвіку пов’язана економічними відносинами із східними та північними країнами-партнерами. Отож, щоб ми не зосталися на задвірках поміж своїми ж сусідами, нині готується новий статут Євразійського союзу, згідно з яким Україна може приєднатися до окремих положень договору про євразійський Митний Союз. Ці положення не суперечитимуть вимогам Світової організації торгівлі. Головне, як зазначив Президент, що це не входить в протиріччя з підписанням Україною договору про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.
Така правильна і виважена президентська позиція приведе країну до успіху та захистить національні інтереси. І що найважливіше, в основі всіх наших дій - поліпшення життя і добробуту людей, посилення ваги нашої держави в зовнішній політиці.
Comments: |