Увійшовши до будинку Антоніни Бондарук із Рівного, ніби потрапляєш у картинну галерею. У одній кімнаті стіни завішені картинами зі квітами, у іншій - репродукціями картин відомих художників, у третій – пейзажами. Усі ці шедеври господиня оселі вишиває самостійно. Причому робота виконана настільки тонко, що, аби розгледіти хрестики, доводиться добре придивлятися.
За професією Антоніна Федорівна товарознавець. Вишивати, каже вміла з дитинства. Проте серйозно за голку з ниткою взялася десять років тому.
Матеріали для творчості Антоніна Бондарук багато років купує у одному магазині. Там, зізнається, продаються найкращі матеріали в місті. Продавчині жінку вже добре знають, іноді без проблем можуть дати схему та почекати з грошима. Нитки майстриня використовує лише французькі, адже вони мають надзвичайно широку кольорову гаму – понад чотириста відтінків.
Нині у будинку Антоніни Федорівни знаходиться аж вісімдесят п’ять полотен, вишитих власноруч. Ще п’ятнадцять подарувала рідним та знайомим.
– Буває, дзвонить до мене хтось і каже: «А можна ми до вас завтра прийдемо картини подивитися, наші знайомі були, їм дуже сподобалося?». Чесно кажучи, я вже й не пригадую, що хто і коли приходив дивитися мої роботи, адже люди йдуть до мене, ніби у музей, – сміється рівнянка. – Я не забороняю, нехай дивляться. Часто відвідувачі цікавляться, скільки б та чи інша картина коштувала. Коли ж називаю приблизну вартість – скаржаться, що дорого. Чомусь ніхто не враховує скільки матеріалів та праці пішло на її створення. Не зважаючи на те, що називаю ціну, точно знаю – жодної зі своїх картин ніколи не продам, хочу все залишити внукам у спадок.
У колекції майстрині картини на різну тематику: квіти та пейзажі, «Мона Ліза» Леонардо – да Вінчі, «Мерлін Монро» Енді Уорхола, «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермера, «Наталія Гончарова» Карла Брюллова…
Створення одного шедевру, в середньому, може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців, в залежності від розміру картини та настрою вишивальниці. Адже кінцевий результат, каже Антоніна Бондарук, має бути досконалим, а досягти цього не завжди просто – доводиться по кілька разів випорювати та перешивати полотна.
Comments: |