Волинська міліція попереджає про новий вид шахрайства

Нині шахраї все більше прикриваються проведенням рекламних акцій, лотерей і розіграшів.

Схема працює просто. На мобільний телефон дзвонить начебто ведучий популярної радіостанції і вітає з крупним виграшем у лотереї, організованій радіостанцією і оператором мобільного зв’язку. Це може бути телефон, ноутбук чи навіть автомобіль. Щоб отримати приз, необхідно протягом хвилини додзвонитися на радіостанцію.

Абоненту, який передзвонив, відповідає працівник так званого «призового відділу» і детально пояснює умови гри: просить представитись і назвати рік народження; грамотно переконує в чесності акції (ніяких передоплат, переграшів); запитує, чи може абонент перевести на свій номер грошові кошти з картки експрес-оплати на певну суму (від 300 доларів і вище); – пояснює, що протягом години необхідно підготувати картки експрес- оплати будь-якого номіналу на вказану суму і ще раз передзвонить для реєстрації і присвоєння номера переможця, повідомляє номер, куди необхідно передзвонити; пояснює порядок подальших дій для отримання призу: з 10.00 до 20.00 назначеного числа абоненту необхідно з паспортом, мобільним телефоном і присвоєним персональним номером прибути за вказаною адресою для оформлення і отримання «призу».

Якщо з будь-яких причин абонент не зможе протягом години купити експрес-картку, то все одно повинен подзвонити для узгодження подальших дій.

Після цього шахрай пояснює порядок активації картки: стерти захисне покриття, подзвонити в «призовий відділ», при переключенні на оператора – повідомити свої коди. Нібито оператор їх активує на номер абонента, а «призовий відділ» контролює правильність його дій, після чого присвоює йому персональний номер, з яким «переможець» повинен їхати по «приз».

Але якщо ви запропонуєте самостійно активувати карти на свій номер і приїхати з документами із сотової компанії, то це оголосять порушенням правил рекламної акції.

Тож, шановні громадяни, ні в якому випадку не повідомляйте кодів картки експерс-оплати стороннім людям. Будьте уважні і пам’ятайте: безкоштовний сир – лише в мишоловці, застерігають у секторі боротьби з кіберзлочинністю УМВС України у Волинській області.

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>