На Рожищенщині відкрили маршрут для зеленого туризму

За останніми даними ЮНЕСКО, у Європі в найближчі 2-3 роки є тенденція до популяризації відпочинку, який передбачає єднання людини з природою. Експерти кажуть, що в України є всі передумови для зайняття цього сегменту туристичного ринку, оскільки тут є величезний ресурс для залучення не лише місцевих туристів, а й іноземців, а саме – села з багатою історико-архітектурною спадщиною, автентичною культурою, самобутнім побутом, мальовничою природою, які можуть приймати величезну кількість туристів. Етнокультура села – те, чого давно вже не побачиш в урбанізованих місцевостях.

Громади чотирьох сіл Рожищенського району Волинської області (Переспа, Любче, Козин та Рудка-Козинська) протягом року вчили організовувати туристичну діяльність і перетворювати культурні надбання й місцеві ресурси у туристичні продукти. Результатом спільної клопіткої праці став туристичний маршрут «Магія Волинської казки», що пролягає через зазначені села. Маршрут включає три напрямки: культурно-дозвіллєвий, етнографічний і релігійний. В основному, новий туристичний продукт орієнтований на сімейний відпочинок, під час якого цікаве дозвілля передбачено і для дорослих, і для дітей, звідси й назва маршруту – «Магія Волинської казки».

Дітей забавлятимуть інсценізаціями українських народних казок і легенд, а дорослим розкажуть цікаві факти про те, як села жили у різні історичні епохи й видатних вихідців, запропонують зв’язати на «воротах мрій» стрічку на кохання, добробут і здоров’я,  майстер-класи з народними умільцями, відвідини музеїв, сувенірна продукція, «уроки живої віри» зі священиками, смачні українські страви, народні забави, ну і, звісно ж, ні з чим незрівнянну незайману природу, мальовничі краєвиди, й можливість вдихати на повні груди чисте повітря під акомпанемент співу пташок.

Туристичні маршрути селами Переспа, Любче, Козин та Рудка-Козинська Рожищенського району Волинської області – продукт проекту Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН «Через спільні інтереси та спільні дії до об'єднання громад», який реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (програма «Громадянське суспільство та належне врядування»).

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>