Розпочався Великий піст, а це значить, що православні християни сорок днів будуть дотримуватися спеціального режиму харчування, що виключає їжу тваринного походження. До слова, такої своєрідної очисної дієти дотримуються і люди нерелігійні, переслідуючи тільки оздоровчі цілі. Як правильно дотримуватися посту так, щоб це дозволило організму відновитися, зміцнити імунітет і навіть скинути вагу – поради від фахівців Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області.
Отже, багато хто помилково вважає, що в піст дозволяється тільки вуглеводна їжа, а значить можна істотно набрати вагу. Це не так. У піст з раціону виключається їжа тваринного походження, а саме: м’ясо, риба, яйця, молочні продукти (масло, сметана, йогурти, молочний шоколад, і т.д.), алкоголь.
У зв’язку з цим, коло шкідливих вуглеводів (торти, печиво та інше) суттєво обмежується, адже в цих продуктах присутні масло, яйця, молоко і т.д. В раціоні залишаються лише корисні вуглеводи: крупи, овочі, а білки необхідно черпати з бобових, грибів і горіхів. Ці продукти досить ситні, тому потрібні в невеликих кількостях.
При нормальному обміні речовин в організмі, за час посту людина худне на 3-5 кг. Крім того, за рахунок великого споживання овочів і фруктів в організм надходить багато вітамінів і мікроелементів, що сприятливо впливає на імунітет.
Посту не рекомендується дотримуватися людям з виразкою 12-палої кишки і шлунка, з хронічним гастритом, цукровим діабетом, холециститом і панкреатитом, артеріальною гіпертонією, серцевою або нирковою недостатністю, хронічною діареєю, недостатньою вагою.
Корисні поради:
Пийте овочеві і фруктові свіжовижаті соки.
Їжте частіше, але маленькими порціями.
Завжди майте з собою легкий «перекус»: горіхи або сухофрукти. Не захоплюйтеся картоплею – вона має високий глікемічний індекс.
Додайте до раціону морську капусту — в ній містяться ті ж корисні мікроелементи та вітаміни, що і в рибі.
Для того, щоб не виник дефіцит йоду та заліза, приймайте спеціальні таблетовані комплекси, щоб допомогти організму відчувати себе добре після холодної зими.
Comments: |