У коропці готують Коропа з м’ясом дикої косулі

 

 

«Рибна столиця» Тернопілля, селище Коропець, що у Монастириському районі, минулої неділі запросило гостей на традиційний кулінарний фестиваль «КоропФест», який відбувся уже вп’яте. Нагодою скуштувати парених, смажених, тушкованих, запечених, фаршированих, квашених коропів скористалися сотні людей. Провели й аукціон з продажу приготованих страв, кошти з якого підуть на потреби місцевої громади.

Ірина Пілецька розповіла, як готували коропа два століття тому куховари колишніх власників цих земель – графів Бадені (у Коропці зберігся їхній доволі пошарпаний часом палац). Граф Штефан Бадені любив полювати, і, повертаючись зі здобиччю, замовляв на вечерю рибу з м’ясом чи печінкою дикої косулі. Кухарі змішували дичину із м’ясом коропа, додавали до фаршу білого хліба, приправ, трішки цукру і молока та обсмажували у яйцях. «Графський» короп виходив трохи солодкуватим, бо у ньому мало солі.

Коропчани готують рибу не лише за давніми рецептами, а й експериментують, щоразу вигадуючи щось нове. Останній писк «риб’ячої моди» — короп, смажений у фритюрі з часником. Відповідним рецептом поділилася викладач місцевого ПТУ Марія Маркевич.

З діда-прадіда у родині Маркевичів готували також пареного коропа. Кілограмова рибина, поки не зм’якне кістка, має паритися до 8 годин. Задля збереження всіх смакових властивостей кришку горщика господиня заліплює прісним тістом.

Коропчани володіють десятками, якщо не сотнями рецептів приготування риби. Саме тому, за підсумками 2011-го року, «КоропФест» входить у десятку кращих кулінарних фестивалів України.

Світлана Клос,

Тернопільська область

 

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>