Чому гіркі огірки?

На огірковій грядці часто можна помітити пустоцвіти – квіти є, а зав’язі плоду нема. Одна із причин: на насіння залишили не той жовтяк. Адже плоди огірка умовно поділяються на два типи: чоловічий та жіночий. І різняться вони один від одного формою. Чоловічий має начеб тригранну, а жіночий чотиригранну форму. Із насінин чоловічого огірка виростуть рослини з пишним пустоцвітом (тичинкові квітки), а з чотиригранного виходять рослини з маточковими квітками, що мають зав’язь.

Щоб навчитися розрізняти форму плоду, треба взяти зеленець, нарізати його поперечними кружечками й роздивитися. Якщо вони тригранної форми – це чоловічий овоч, а якщо квадратної – жіночий.

У першому випадку насіння в плоді розміщується в трьох сегментах, у другому – в чотирьох. На насіння, звісно, залишають чотиригранні жіночі огірки.

Але й це ще не все. Огірки можуть вирости гіркими, як полин. Цей недолік у нових сортах селекціонери вже усунули, але в старих він нерідко проявляється. Справа в тому, що насіння з огірка треба вибирати з передньої частинки плоду, що становить 2/3 його довжини. Задні його частини забраковують, оскільки з цього насіння виростають гіркі огірки.

До речі: огірковий сік багатий калієм, натрієм і фосфором, але найбільш цілющим вважається він із гірких огірків.

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>