«Афганський» наступ на Верховну Раду

Під стінами парламенту постійно відбуваються акції протесту. Тут збираються різні люди: від шахтарів до пенсіонерів. Але народне обурення ще так далеко, як минулого тижня, ніколи не заходило. Сюди прийшли ветерани афганської війни та чорнобильці. Люди протестували проти скасування пільг. Простоявши чотири години під стінами Верховної Ради, демонстранти прорвали металеву огорожу і кинулися до входу в будівлю парламенту. Очевидці розповіли, що серед народних обранців розпочалася паніка, і вони взялися зривати з себе депутатські значки.

– Ми зібралися біля Верховної Ради, щоб відстояти ті пільги, які ми маємо згідно закону 1994 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – розповідає безпосередній учасник тих подій, голова Волинської обласної організації ветеранів Афганістану Григорій Павлович. – Щоб залатати «дірки» в бюджеті, влада намагається їх забрати, і не тільки в афганців. Ми добре знаємо, що видатки на утримання силових структур, парламенту, адміністрації Президента, Кабінету Міністрів з кожним роком зростають. Де взяти додаткові кошти? Забрати їх у пільговиків. Знайшли 16 категорій найбільш незахищених громадян. Тому обурені люди й зібралися на акцію протесту. Ми не будемо стояти осторонь. Адже цей закон стосується не лише афганців, але й всіх учасників бойових дій, миротворців та чорнобильців. Ми не вимагаємо неможливого. Нам постійно кажуть потерпіти, доки покращиться економічна ситуація в державі. Інваліди-афганці більше не можуть чекати. Дехто називає ці події штурмом Верховної Ради. Це не був штурм. Ми показали владі, що є люди, ветерани, які пройшли війну, і не потрібно з них знущатися. Ми не йшли під політичними гаслами жодної партії, а відстоювали свої права. Якщо влада не поважає афганців та чорнобильців, вона не поважає сама себе.

У результаті радикальних дій демонстранти здобули першу перемогу. Було прийнято рішення відкласти ухвалення закону до узгодження його тексту з громадськими організаціями. Уряд сформував робочу групу, що мала порозумітися з представниками мітингувальників.

Але, як повідомив Григорій Павлович, афганці припинили будь-які переговори і вимагають скасування цього законопроекту.

Це був перший дзвіночок, серйозне попередження для влади. На думку соціологів, народне обурення наростає і терпець може увірватися. Таке враження, що нинішній режим цього не розуміє. Невже тільки коли розлючений натовп піде на штурм парламенту або адміністрації Президента, розпочнеться діалог?

Кость ГАРБАРЧУК

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>