Печія, зазвичай, характеризується відчуттям печіння у стравоході, супроводжується відрижкою, іноді блювотою. Основна рекомендація людям, які страждають від печії, – стежити за своїм раціоном і не переїдати. Не вживати грубої, гарячої, жирної і занадто кислої, солоної їжі. Нейтралізують печію кисломолочні продукти, зокрема: кисляк, кефір, ряжанка, а також молоко і вершки. Рекомендують пити лужну мінеральну воду та олію (оливкову, кукурудзяну, по чайній ложці за годину до їди). Це знижує кислотність і відчуття печіння, зменшує подразливість стравоходу.
Дуже легшає, якщо випити вранці півсклянки взятих порівну свіжих морквяного і картопляного соків з невеликою кількістю жиру, наприклад, чайною ложкою олії.
Найліпшим засобом від печії є препарати золототисячника. Рослину можна використовувати окремо у вигляді настою: 1 ст. л. залити склянкою окропу, настояти 2-3 години в термосі і пити по півсклянки тричі на день за півтори години до їди. Тривалу печію усувають порошком із кореня лепехи (аїр болотний), який вживають на кінчику ножа або чайної ложки тричі на день. Як один із засобів від печії народна медицина радить їсти крейду.
Але в жодному разі не усувайте печію содою, яка нейтралізує соляну кислоту, але одночасно виділяється вуглекислий газ, який стимулює секрецію шлунка. Тому використання соди впродовж тривалого часу з метою вгамувати печію може спричинити виразку шлунка.
Comments: |